Cykl ITF: Porażka Piter z kwalifikantką

Katarzyna Piter pożegnała się z występami w grze pojedynczej w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w Padwie (pula nagród 25 tys. dol.). Erika Zanechtta po trzysetowym boju wyeliminowała Polkę.

Dominika Pawlik

Spotkanie II rundy w Padwie było dosyć nierówne. We wszystkich setach scenariusz był podobny. Do stanu 4:4 obie zawodniczki przełamywały się wzajemnie, a sety rozstrzygały się dopiero w dziewiątym i dziesiątym gemie. Piter była górą tylko raz, choć w drugim secie obroniła piłkę setową. Zanchetta w decydującym secie wykorzystała już pierwszego meczbola. Polka występuje jeszcze w deblu w parze z Kristiną Mladenović, w piątek rozegrają mecz półfinałowy. Są najwyżej rozstawione w turnieju.

Do ćwierćfinału awansowała już w środę Marta Domachowska, jej spotkanie zostanie rozegrane jako pierwsze w piątek. Polka zmierzy się z Turczynką Pemrą Özgen. Tego samego dnia Sandra Zaniewska w Kolonii podejmie reprezentantkę gospodarzy: Vanessę Henke. Z rywalizacji odpadła w Nowym Delhi Joanna Nalborska. Po pokonaniu w II rundzie najwyżej rozstawionej Keren Shlomo z Izraela 2:6, 6:0, 7:5, w ćwierćfinale uległa Chince Zhaoxuan Yang 4:6, 4:6. Nalborska występ w Indiach może zaliczyć do udanych.