WTA 's-Hertogenbosch: Finał Vinci - Dokić

Roberta Vinci (WTA 30) pokonała Dominikę Cibulkovą (WTA 23) 7:5, 6:1 i awansowała do finału turnieju UNICEF Open rozgrywanego na kortach trawiastych w holenderskim 's-Hertogenbosch.

Półfinalistka Rolanda Garrosa 2009 Cibulková w piątek dwukrotnie wychodziła na kort. Najpierw dokończyła mecz ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 12), który w czwartek został przerwany przy stanie 7:5, 4:6, 3:0 ostatecznie zwyciężając w III secie 6:2. Słowaczka odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo nad Rosjanką osiągając pierwszy półfinał w sezonie i pierwszy w karierze na nielubianych przez siebie kortach trawiastych. W walce o finał 21-latka z Bratysławy nie dała rady Vinci, która wykorzystała siedem z 12 break pointów i odniosła nad Cibulkovą pierwsze zwycięstwo (bilans 1-2). Dla 28-letniej Włoszki to drugi finał w sezonie (w kwietniu triumfowała w Barcelonie) i szósty w karierze (bilans 4-1).

O tytuł Vinci zagra z Dokić (WTA 59), która prowadziła 6:4 i 2:0 z pogromczynią Kim Clijsters Rominą Oprandi (WTA 82), gdy mieszkająca w Bernie 25-latka skreczowała. 28-letnia Australijka w I secie obroniła trzy z czterech break pointów i będzie walczyć o drugi tytuł w sezonie (w lutym w Kuala Lumpur). Bilans wszystkich finałów byłej czwartej rakiety świata to 6-7.