ATP Eastbourne: Triumf Seppiego po kreczu Tipsarevicia

Po raz pierwszy w karierze Andreas Seppi odniósł triumf w tenisowym turnieju premierowego cyklu (ATP World Tour). W finale w Eastbourne Włoch pokonał w finale Janko Tipsarevicia 7:6(5), 3:6, 5:3 i krecz Serba. Spotkanie było przerwane w trzecim secie przez opady deszczu.

Dominika Pawlik

Przed turniejem w Eastbourne dla Włocha najlepszym osiągnięciem na kortach trawiastych był półfinał w 2006 roku w Nottingham. Tipsarević już trzykrotnie zszedł zwycięsko z kortu w potyczkach z Włochem (wszystkie mecze na kortach twardych). W sobotnim finale miał również szansę na swój pierwszy triumf w karierze. Porażka sprawiła, że jego bilans finałów wynosi 0-4, w tym sezonie przegrał w Delray Beach, w ubiegłym roku w 's-Hertogenbosch, a w 2009 roku w Moskwie.

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch przełamań, ostatecznie jednak wszystko zakończyło się w tie breaku, w którym górą był Seppi. W kolejnej partii padły łącznie trzy przełamania, ale górą był Serb, który wygrał 31 z 56 rozegranych piłek. W decydującym secie Włoch doprowadził do stanu 4:0, w tym momencie deszcz uniemożliwił dalszą grę. Tipsarević skorzystał z tej przerwy, odrobił straty. W ósmym gemie Włoch po raz trzeci przełamał rywala, a ten poddał mecz.