Challenger Poznań: Dreddy pożegnał się z turniejem, awans Szczukina

Jamajczyk z niemieckim paszportem Dustin Brown przegrał w II rundzie z Dušanem Lojdą 7:5, 4:6, 3:6 w turnieju Poznań Porsche Open powered by Enea 2011 rozgrywanym na kortach ziemnych klubu Olimpia (pula nagród 85 tys. euro).

Dominika Pawlik

Brown jest tenisistą, który przez swoje zachowanie i fryzurę przyciąga na korty wielu kibiców. Nie jest to jego pierwszy występ w Poznaniu, rok temu przegrał w I rundzie z Dawidem Olejniczakiem. Tym razem po pokonaniu Tomasza Bednarka nie sprostał Czechowi Dušanowi Lojdzie. Pierwszy set upływał spokojnie do stanu 5:5, obaj panowie wygrywali w miarę pewnie swoje podania, w końcu Brown wykorzystał czwartą szansę na przełamanie w 11. gemie i doprowadził do wygranej seta. Z upływem czasu Czech serwował lepiej i poprawiał skuteczność pierwszego podania, zupełnie odwrotnie wyglądało tu u Dustina. W drugim secie po drugim podaniu zapisał na swoje konto tylko 5 punktów z 19. Niemiec przełamał Czecha w 3. gemie i miał szansę doprowadzić mecz do końca, jednak od tej pory jeszcze trzykrotnie stracił swoje podanie i ostatecznie przegrał dwa kolejne sety.

W drugim dotychczas rozegranym na kortach poznańskiej Olimpii spotkaniu Jurij Szczukin, finalista z 2009 roku, wyeliminował Andrea Arnaboldiego. Kazach zakończył mecz w 74 minuty. Zdążył zaserwować dwa asy i oddać zaledwie 4 piłki przy trafionym pierwszym serwisie. Włoch miał tylko jedną szansę na przełamanie rywala, ale nie wykorzystał jej. Urodzony w Berlinie Szczukin rzadko oddaje inicjatywę, jeżeli ma dobry dzień serwisowy, tak było i tym razem. W ćwierćfinale Kazach zagra z Lojdą,