ATP Kitzbühel: Trzy gemy Mustera z Kohlschreiberem

Philipp Kohlschreiber pokonał w 66 minut były numer 1 w światowym rankingu Thomasa Mustera 6:3, 6:0 w I rundzie turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Kitzbühel. Austriak zdobył zaledwie 41 punktów ze 109 rozgrywanych piłek.

Dominika Pawlik

Dla Mustera start w Kitzbühel to dziesiąta próba wygrania meczu w tym sezonie. Od ubiegłorocznego powrotu ta sztuka udała mu się tylko raz podczas challengera w Ljubljanie, kiedy pokonał Boruta Puca. W tym roku w dziesięciu meczach wygrał trzy sety. Rozstawiony z numerem 5. Kohlschreiber nie miał problemów ze zwycięstwem nad 44-letnim rywalem, choć w pierwszej partii pozwolił mu się przełamać.

Do kolejnej rundy awansował także rozstawiony z numerem 8. Pablo Andújar. Hiszpan zamieszkujący w Walencji pokonał Lukáša Rosola 3:6, 6:3, 6:3. Czech grał dobrze tylko w pierwszej partii: zaserwował 6 asów, obronił 3 break pointy i wygrał 41 procent piłek przy podaniu rywala. W kolejnych setach role się odwróciły i górą był już rozstawiony tenisista.

W I rundzie nie miał także problemów Andreas Seppi, w dwóch setach odprawił Denisa Istomina 6:2, 6:2. Włoch w ubiegłym roku zwyciężył w Kitzbühel, ale w challengerze. Turniej przez rok miał taką rangę.