WTA Toronto: Kvitová, Na i Schiavone w III rundzie

39 dni po triumfie w Wimbledonie Petra Kvitová wróciła na kort, w II rundzie turnieju w Toronto pokonując Anabel Medinę (7:6[3], 6:3 w 1h37'). Wcześniej Francesca Schiavone odprawiła Jekaterinę Makarową (6:1, 6:3 w 1h1').

Krzysztof Straszak

Bez gry w 1/8 finału znalazła się w środę Na Li, której rywalka - Shuai Peng, też Chinka, zgłosiła kontuzję lewego biodra. Triumfatorka Roland Garros spotka się teraz albo z Sam Stosur, albo z Aleksandrą Woźniak.

Kvitová (ósme zwycięstwo z rzędu, 12. na 13 ostatnich meczów), której mecz z Mediną z powodu deszczu został przerwany przy 4:2, 40-0 w drugim secie, o ćwierćfinał międzynarodowych mistrzostw Kanady zagra z Andreą Petković lub Grétą Arn.

Rywalką Schiavone będzie w czwartek Lucie Šafářová (WTA 32), zwyciężczyni meczu II rundy z rumuńską kwalifikantką Simoną Halep (6:2, 6:4), pogromczynią Swietłany Kuzniecowej.