WTA Toronto: Radwańska ponownie lepsza od Zwonariowej i w ćwierćfinale zagra z Petković

Agnieszka Radwańska pokonała Wierę Zwonariową 6:4, 7:6(4) i awansowała do ćwierćfinału turnieju Rogers Cup rozgrywanego na kortach twardych w Toronto.

Cztery dni temu Radwańska pokonała Zwonariową w finale w Carlsbad zdobywając swój pierwszy od trzech lat tytuł. Pokonując Rosjankę w walce o ćwierćfinał w Toronto Polka wygrała ósmy mecz z rzędu i wyrównała stan bezpośrednich pojedynków z zawodniczką z Moskwy na 2-2. Krakowianka osiągnęła drugi ćwierćfinał w Rogers Cup (2009). Kolejną rywalką Isi będzie Andrea Petković (WTA 10), którą odprawiła w ubiegłym tygodniu w półfinale.

Krakowianka już przy pierwszym podejściu znalazła sposób na podanie Rosjanki, ale ta odpowiedziała przełamaniem powrotnym w trzecim gemie. Własnym serwisem tenisistka z Moskwy z 0:2 wyrównała na 2:2. Zastój Radwańskiej trwał, w piątym gemie od 15-40 zdobyła trzy punkty, ale Zwonariowa uzyskała trzeciego break pointa i zamieniła go na trzeciego gema z rzędu. W szóstym gemie finalistka Wimbledonu i US Open 2010 od 40-0 przegrała pięć piłek i Polka wyrównała na 3:3. W ósmym gemie tenisistka z Moskwy przy 15-30 zrobiła trzeci już podwójny błąd i Radwańska za pierwszą szansą wyszła na 5:3. W dziewiątym gemie krakowianka obroniła cztery break pointy (trzy przy 0-40), ale Rosjanka dopięła swego wcześniej broniąc setbola. Isia seta zakończyła przełamując tenisistkę z Moskwy na sucho.

W gemie otwarcia II seta Zwonariowa zaliczyła przełamanie, w drugim obroniła break pointa, a w trzecim za czwartą okazją jeszcze raz odebrała podanie Radwańskiej i prowadziła 3:0. Dopiero przegrywając 0:4 Isia otworzyła konto w II secie i do tego bez straty punktu. I to był początek niesamowitej pogoni krakowianki, która zgarnęła także cztery kolejne gemy w siódmym broniąc break pointa, a w dziewiątym wychodząc obronną ręką z 15-30. Od 4:5 dwa kolejne gemy zdobyła Zwonariowa, ale Radwańska przełamując Rosjankę po raz siódmy doprowadziła do tie breaka. W nim Isia wypracowała sobie dwupunktową przewagę na 6-4 i wykorzystując pierwszego meczbola zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Rogers Cup, Toronto (Kanada)
WTA Tour Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,05 mln dol.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)