WTA New Haven: Radwańska udzieliła Makarowej srogiej lekcji

Agnieszka Radwańska (WTA 13) pokonała Jekaterinę Makarową (WTA 42) 6:1, 6:2 i awansowała do II rundy turnieju New Haven Open at Yale rozgrywanego na kortach twardych w New Haven.

Polka amerykańskie lato rozpoczęła od wygrania turnieju w Carlsbad (to jej pierwszy od trzech lat tytuł) i półfinału w Toronto. W ubiegłym tygodniu krakowianka odpoczywała po tym jak wycofała się z turnieju w Cincinnati (powód to bolący bark). Makarowa po raz ostatni dwa spotkania z rzędu wygrała w maju, gdy doszła do 1/8 finału Rolanda Garrosa. Latem Rosjanka w czterech turniejach odniosła dwa zwycięstwa (po jednym w Toronto i Cincinnati). Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Czeszka Cetkovská (WTA 40), z którą przegrała dwukrotnie, w tym w II rundzie tegorocznego Wimbledonu (6:3, 6:7, 6:4).

W pierwszym i trzecim gemie Radwańska zaserwowała w sumie trzy asy, a w czwartym uzyskała trzy break pointy i wykorzystała trzeciego z nich. Po utrzymaniu podania krakowianka prowadziła 4:1. Polka zdobyła także dwa kolejne gemy seta kończąc czwartym asem.

Podwójnym błędem serwisowym Makarowa dała Radwańskiej dwa break pointy w gemie otwarcia II seta i Polka wykorzystała już pierwszego z nich. W drugim gemie krakowianka posłała dwa asy i po ponownym przełamaniu Rosjanki prowadziła 3:0. Prowadząc 5:0 Isia nie wykorzystała serwisu na mecz przy break poincie robiąc podwójny błąd. W siódmym gemie Makarowa od 40-15 oddała trzy punkty, by utrzymać się w grze po obronie meczbola. W ósmym gemie Radwańska od 15-30 zgarnęła trzy piłki i odniosła trzecie zwycięstwo nad Rosjanką.