Challenger Palermo: Bednarek i Kowalczyk w finale

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk pokonali Blaža Kavčicia i Jaroslava Pospíšila 4:6, 7:5, 10-5 w półfinale turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w Palermo. Polacy są we Włoszech rozstawieni z numerem 4.

Dominika Pawlik

Polacy świetnie rozpoczęli mecz od przełamania rywali. Do wygrania seta brakowało zaledwie dwóch gemów. Bednarek i Kowalczyk prowadzili 4:2, ale proste błędy i lepsza gra przeciwników spowodowały, że przegrali 4 gemy z rzędu i duet słoweńsko-czeski zapisał seta na swoje konto. Druga partia była bardziej wyrównana, do stanu 5:5 zaledwie jedną szansę mieli Polacy na przełamanie, ale nie zdołali jej wykorzystać. W 11. gemie po świetnym skrócie Kowalczyka, returnie Bednarka i błędach rywali wywalczyli breaka. Kavčić popełnił podwójny błąd serwisowy i tym samym polski duet wyszedł na prowadzenie. W kolejnym gemie wykorzystali trzeciego setbola.

W mistrzowskim tie breaku Polacy szybko wyszli na prowadzenie 3-0, rywale zdobyli dwa kolejne punkty. Bednarek popisał się dwoma wolejami i smeczem. Po zmianie stron kolejne punkty dla serwujących. Od stanu 5-4 dwie znakomite akcje Bednarka. Rywale próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale Polacy nie oddali uzyskanej przewagi i wygrali 10-5.

Kavčić i Pospíšil nie byli łatwymi rywalami. Przedłużali grę kłótniami z sędzią oraz przerwami między kolejnymi piłkami.

Zwycięski duet o tytuł zagra z Włochami: Alessio Di Mauro i Alessandro Mottim lub Tajwańczykami: Cheng-Peng Hsieh i Hsin-Han Lee.

Sicilia Classic Tecnocasa Cup, Palermo (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 6 października

półfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) - Blaž Kavčić (Słowenia) / Jaroslav Pospíšil (Czechy) 4:6, 7:5, 10-5

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.