ATP Bazylea: Dwie godziny Kubota do awansu

Łukasz Kubot pokonał Matthiasa Bachingera 6:4, 2:6, 6:2 w I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego Swiss Indoors Basel (pula nagród 1,225 mln euro). Polak jest rozstawiony z numerem 3.

Dominika Pawlik

Bachinger aktualnie zajmuje 90. miejsce w rankingu ATP i w zeszłym sezonie udało mu się pokonać Kubota w halowym turnieju w Sztokholmie.

Lubinianin po zwycięstwie w pierwszym secie, mógł szybko zwieńczyć dzieło w drugiej partii. Na początku odebrał podanie rywalowi, ale równie szybko je stracił. Bachinger wyrównał stan pojedynku. Trzeci set był już popisem gry Kubota. W siódmym gemie Niemiec obronił dwa meczbole, ale trzeciego przy swoim serwisie Łukasz już wykorzystał. W całym meczu zaserwował osiem asów (przy dziewięciu rywala), ale popełnił też sześć podwójnych błędów serwisowych. Nie obronił żadnego break pointa.

W następnej, decydującej rundzie rywalem Kubota będzie Stéphane Bohli zajmujący 237. lokatę w rankingu ATP. Tenisiści spotkali się trzy lata temu podczas eliminacji do Wimbledonu, wtedy zwyciężył gładko Bohli 6:4, 6:0. Szwajcar w I rundzie eliminacji do Bazylei pokonał Ryana Harrisona.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)