Challenger Bratysława: Porażki Kubota i Przysiężnego w I rundzie

Łukasz Kubot (ATP 57) przegrał z Lukášem Lacko (ATP 133) 1:6, 1:6 w I rundzie Challengera w Bratysławie. Z turniejem pożegnał się także Michał Przysiężny (ATP 239), który przegrał z Matthew Ebdenem (ATP 86) 1:6, 6:7(6).

Łukasz Kubot w 2008 roku wspólnie z Františkiem Čermákiem wygrał turniej debla rozgrywanego w Narodowym Centrum Tenisowym Challengera. Najlepszy wynik Polaka w singlu w Bratysławie to półfinał z 2006 roku, gdy przegrał w trzech setach z Lukášem Dlouhým.

Lacko najlepszemu polskiemu singliście nie dał najmniejszych szans zwyciężając po 53 minutach. W każdym z setów Słowak szybko odskakiwał na 4:1 i nie dał sobie zrobić najmniejszej krzywdy. Mieszkający w Bratysławie 24-latek odniósł nad Kubotem trzecie zwycięstwo w czwartym meczu.

Michał Przysiężny w I secie oddał Ebdenowi podanie dwukrotnie, w II odrobił stratę przełamania wyrównując na 3:3, ale przegrał tę partię i cały mecz w tie breaku. Było to drugie spotkanie obu tenisistów, przed rokiem w Melbourne Park w decydującej rundzie kwalifikacji także lepszy był Australijczyk (7:5, 6:2). Ebdem jest deblowym partnerem Tomasza Bednarka, w I rundzie zmierzą się oni z Niemcem Philippem Marxem i Słowakiem Igorem Zelenayem.

Dla Przysiężnego to czwarta kolejna porażka w I rundzie Challengera (po Seulu, Eckental i Ortisei) oraz siódma na osiem ostatnich turniejów.

Ritro Slovak Open, Bratysława (Słowacja)