ATP Brisbane: Nieudany rewanż Fyrstenberga za finał US Open

Mariusz Fyrstenberg i Michal Mertiňák przegrali z mistrzami Wimbledonu 2010 i US Open 2011 Jürgenem Melzerem i Philippem Petzschnerem 6:7(1), 3:6 w półfinale turnieju Brisbane International rozgrywanego na kortach twardych w australijskim Brisbane.

Fyrstenbergowi nie udał się rewanż za finał US Open. Wówczas grając w parze ze stałym partnerem Marcinem Matkowski w pierwszym w karierze wielkoszlemowym finale przegrał z Austriakiem i Niemcem 2:6, 2:6.

Na 10 pierwszych gemów I seta sześć kończyło się przełamaniem (po trzy każdej ze stron). W 11. gemie Fyrstenberg utrzymał podanie na sucho serwując dwa asy, lecz o wyniku zadecydował tie break, w którym Melzer i Petzschner od 1-1 zdobyli sześć punktów z rzędu, a w sumie w całej partii o dwa więcej niż Polak i Słowak (39-37). W II secie triumfatorzy Wimbledonu 2010 i US Open 2011 od 3:3 zgarnęli trzy gemy i po 79 minutach zameldowali się w finale. W całym spotkaniu Austriak i Niemiec zdobyli 16 z 25 punktów przy drugim podaniu rywali oraz wykorzystali cztery z ośmiu break pointów.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 434 250 tys. dol.
piątek, 6 stycznia

półfinał gry podwójnej:

Jürgen Melzer (Austria, 2) / Philipp Petzschner (Niemcy, 2) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Michal Mertiňák (Słowacja) 7:6(1), 6:3