AO: Kvitova bezlitosna dla Duszewiny

Petra Kvitová (WTA 2) pokonała Wierę Duszewiną (WTA 82) 6:2, 6:0 i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Australian Open rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne.

Czeszka, która w ubiegłym sezonie wygrała Wimbledon i Mistrzostwa WTA, miała szansę rozpocząć Australian Open jako liderka rankingu. By tak się stało musiała zdobyć tytuł w Sydney, jednak w półfinale przegrała z Na Li. 21-latka z Fulnek to jedna z sześciu tenisistek, która ma szansę na fotel liderki po pierwszej lewie Wielkiego Szlema.

W spotkaniu z Duszewiną Kvitová po słabym otwarciu od 0:2 w I secie wygrała 12 kolejnych gemów. W trwającym 61 minut spotkaniu Czeszka zapisała na swoje konto 19 kończących uderzeń przy 20 niewymuszonych błędach, zgarnęła 21 z 27 punktów przy swoim premierowym podaniu oraz wykorzystała sześć z 11 break pointów. W Australian Open dotychczas jej najlepszy wynik to ćwierćfinał z ubiegłego sezonu.