Challenger Wolfsburg: Meffert wyeliminował Janowicza, rewanż w środę

Jerzy Janowicz i Aleksander Kudriawcew przegrali z reprezentantami gospodarzy: Peterem Gojowczykiem i Dominikiem Meffertem 7:6(5), 4:6, 8-10 w I rundzie halowego turnieju rozgrywanego w Wolfsburgu.

Dominika Pawlik

Jerzy Janowicz bardzo rzadko decyduje się na start w grze podwójnej. W pojedynku z zawodnikami gospodarzy nie pomogła dobra forma serwisowa. W pierwszej partii duet polsko-rosyjski przez dłuższą część prowadził z przełamaniem. Gojowczyk i Meffert odrobili straty i doszło do tie breaka. W nim lepsi okazali się Janowicz i Kudriawcew. W drugim secie zaledwie przełamanie wystarczyło do zwycięstwa Niemcom i doprowadzili tym samym do super tie breaka. Okazując się lepsi zaledwie o dwie piłki, Gojowczyk i Meffert zwyciężyli i awansowali do ćwierćfinału.

W środę Jerzy Janowicz będzie miał okazję zrewanżować się Meffertowi w II rundzie, ale już w grze pojedynczej. Łodzianin w I rundzie pokonał w 63 minuty Kamila Capkovicia serwując 17 asów. Rozstawiony z numerem 5. Meffert wygrał z Michaelem Lammerem 6:1, 7:5.

8. Volkswagen ATP-Challenger 2012, Wolfsburg (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort dywanowy (hala), pula nagród 30 tys. euro
wtorek, 21 lutego

I runda gry podwójnej:

Peter Gojowczyk (Niemcy) / Dominik Meffert (Niemcy) - Jerzy Janowicz (Polska) / Aleksander Kudriawcew (Rosja) 6:7(5), 6:4, 10-8