Challenger Guadalajara: Pewne zwycięstwo Bednarka i Charroin w odległym Meksyku

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rozstawieni z numerem 3. Tomasz Bednarek i Olivier Charroin pokonali Pierre-Ludovika Duclosa i Chrisa Guccione 6:3, 6:2 w I rundzie turnieju ATP Challenger rozgrywanego na kortach twardych w Guadalajarze.

Tomasz Bednarek po raz trzeci w tym sezonie, a po raz piąty ogólnie zdecydował się wystąpić wspólnie z Olivierem Charroin. Francuz jest obecnie wyżej notowany od Polaka w deblowym rankingu, zajmuje 101. miejsce, natomiast Bednarek jest 141. Ich najlepszym tegorocznym wynikiem był finał turnieju w Wolfsburgu (tego samego, w którym Jerzy Janowicz w singlu uległ Igorowi Sijslingowi).

Duet polsko-francuski postanowił przenieść się na korty twarde do Meksyku. Zostali rozstawieni z numerem 3. i w I rundzie trafili na Kanadyjczyka Pierre-Ludovicia Duclosa, który na koncie ma cztery tytuły deblowe na kortach twardych w zawodach ATP Challenger oraz Australijczyka Chrisa Guccione, który zwyciężył w siedmiu turniejach tej rangi oraz w turnieju ATP w Newport, ale również wszystkie te wyniki zostały osiągnięte na szybkich nawierzchniach. Bednarek i Charroin od początku dominowali na korcie. W obu setach szybko uzyskali przełamania, wykorzystywali słabsze drugie podanie rywali i podarowali im zaledwie pięć gemów.

Kolejnymi rywalami Bednarka i Charroin będą: Thiago Alves i Paul Capdeville lub występujący z dziką kartą Benjamin Balleret i Édouard Roger-Vasselin.

Tomasz Bednarek próbował przebić się przez eliminacje gry pojedynczej, jednak 15 podwójnych błędów serwisowych w meczu z dużo wyżej notowanym Robertem Farahem przekreśliło jego szansę i przegrał w decydującej rundzie.

Aeroméxico Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dol. wtorek, 13 marca

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Olivier Charroin (Francja, 3) - Pierre-Ludovik Duclos (Kanada) / Chrisem Guccione (Australia) 6:3, 6:2

Źródło artykułu: