WTA Indian Wells: Ivanović zrewanżowała się Bartoli i zagra w półfinale

Ana Ivanović (WTA 16) pokonała 6:3, 6:4 Marion Bartoli (WTA 7) i awansowała do półfinału turnieju w Indian Wells.

Robert Pałuba

Mistrzyni turnieju z 2008 roku rozpoczęła spotkanie nerwowo, oddając podanie mimo prowadzenia 30-0. Jak się okazało, była to tylko chwila słabości Serbki, bowiem w kolejnym gemie bez kłopotów przełamała rywalkę. Tenisistki wygrywały własne gemy serwisowe do stanu 4:3. W przerwie podczas zmiany stron przy Ivanović pojawił się trener, Nigel Sears. Jak się okazało kilka słów zachęty, mimo że banalnych, odniosło nadspodziewanie dobry skutek. Była liderka rankingu w znakomitym stylu przełamała Bartoli w kolejnym gemie i chwilę później bez kłopotów zamknęła seta 6:3.

Losy II partii, jak się później okazało, rozstrzygnęły się już w pierwszym gemie, kiedy to Serbka wykorzystała pierwszą szansę na przełamanie. Od tego momentu zawodniczki grały już gem za gem do końca spotkania. Nieco przygaszona i pasywna Bartoli poprosiła jeszcze w czasie seta o pomoc fizjoterapeuty, jednak ta nie wpłynęła na jej grę, a Ivanović wygrała 6:4. Francuzka w całym spotkaniu popełniła aż 22 błędy, notując zaledwie dziewięć piłek kończących.

- To był trudny mecz. Cały czas starałam się być agresywna, a kluczowym punktem było chyba przełamanie w I partii, przez całe spotkanie dobrze serwowałam. Wygrałam już z obrończynią tytułu i ubiegłoroczną finalistką, więc jestem bardzo szczęśliwa. Uwielbiam tu grać, także dzięki kibicom - powiedziała w wywiadzie po meczu Ivanović.

Tenisistka z Belgradu udanie zrewanżowała się Francuzce za ubiegłoroczną porażkę w IV rundzie amerykańskiej imprezy, kiedy to górą była Bartoli 6:4, 7:6(4).

Półfinał w Indian Wells to pierwszy półfinał Serbki w imprezie głównego cyklu od zeszłorocznego turnieju w sierpniu w San Diego (w listopadzie wygrała także mały turniej dla zwyciężczyń imprez rangi International, jednak musiała rozegrać tylko trzy mecze), w którym przegrała z Wierą Zwonariową. Rywalką Ivanović w pojedynku o finał będzie zwyciężczyni konfrontacji pomiędzy Marią Szarapową i Marią Kirilenko.