ATP Miami: Kubot z Tipsareviciem górą w polskim pojedynku

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević pokonali 6:3, 6:2 rozstawionych z numerem piątym Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w meczu I rundy gry podwójnej turnieju w Miami (o puli nagród 3,973 mln dolarów).

Robert Pałuba

Łukasz Kubot udanie powetował sobie porażkę w I rundzie singla (przegrana z Ivo Karloviciem mimo podawania na mecz w III secie) i w parze z czołowym singlistą świata, Janko Tipsareviciem, pokonał turniejową "piątkę": Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Całe spotkanie było popisem nieskuteczności finalistów US Open i listopadowego Mastersa, którzy utrzymali własny serwis zaledwie trzykrotnie.

I set rozpoczął się od trzech przełamań i prowadzenia duetu polsko-serbskiego 2:1. Chwilę później jednak zrobiło się już 5:1 i losy seta były przesądzone. Polacy zdołali co prawda odrobić jednego breaka na 3:5, ale sami oddali serwis w kolejnym gemie.

Druga odsłona nie przyniosła poprawy. Kubot z Tipsareviciem przełamali Polaków na 3:1 i w ostatnim gemie meczu, prowadząc już 5:2. W całym meczu Fyrstenberg z Matkowskim wygrali zaledwie sześć punktów przy drugim serwisie (na 23 rozegrane) i musieli aż 12 razy bronić break pointów.

Kolejnymi przeciwnikami Kubota i Tipsarevicia będą zwycięzcy pojedynku między duetem Tomáš Berdych / Lukáš Dlouhý i parą Santiago González / Scott Lipsky.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 3,973 mln dol.
sobota, 24 marca

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Janko Tipsarević (Serbia) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 5) / Marcin Matkowski (Polska, 5) 6:3, 6:2