WTA Kopenhaga: Szczęśliwa trzynastka Woźniackiej, Janković z Kerber o finał

Karolina Woźniacka (WTA 6) wygrała 13. kolejny mecz w Kopenhadze, pokonując w ćwierćfinale 6:0, 6:3 Alizé Cornet (WTA 107). W półfinałach zagrają też Andżelika Kerber (WTA 15) oraz Jelena Janković (WTA 20).

Robert Pałuba

Pierwszą półfinalistką turnieju w stolicy Danii została Andżelika Kerber. Niemka w pojedynku ćwierćfinałowym zmierzyła się ze swoją rodaczką, Moną Barthel, która od początku roku czyni regularne postępy i pnie się w rankingu.

Podobnie jak w Indian Wells (Barthel dwukrotnie podawała na mecz z Wiktorią Azarenką), niemiecka tenisistka zmarnowała przewagę w III partii. W pierwszych dwóch setach zawodniczki wymieniły się łatwymi wygranymi (6:2 dla Kerber w partii otwarcia, 6:0 dla Barthel w secie drugim), a w odsłonie decydującej młodsza z Niemek prowadziła już 5:2. Przy stanie 5:4 i serwisie Kerber miała nawet piłkę meczową, jednak nie zdołała jej wykorzystać i przegrała ostatecznie 5:7.

Trenująca w podpoznańskim Puszczykowie Kerber awansowała do piątego w tym sezonie półfinału, a jej rywalką w kolejnym meczu będzie Jelena Janković.

Serbska tenisistka, która w najnowszym notowaniu listy rankingowej WTA spadła na 20. miejsce (najniższe od sierpnia 2006 roku), postanowiła natychmiast odepchnąć się od dna. Mimo kłopotów w pierwszym secie z Kaią Kanepi, wygrała 4:6, 6:1, 6:3, a w całym meczu zanotowała 23 uderzenia kończące.

Bez kłopotów kolejną rywalkę odprawiła faworytka gospodarzy - Karolina Woźniacka. Dunka szybko rozprawiła się 6:0 6:3 z Alizé Cornet i pozostaje niepokonana w kopenhaskiej hali: turniej wszedł do kalendarza WTA w 2010 roku i od tego czasu Dunka wygrała w nim wszystkie spotkania. Za to Cornet, która od prawie dwóch lat przeżywa tenisowy kryzys (w 2009 roku była 11. rakietą świata), wygrała dwa kolejne mecze w głównej imprezie cyklu po raz pierwszy od ponad roku.

Półfinałową rywalką Woźniackiej będzie Petra Martić, która wygrała w trzech setach z Bojaną Jovanovski. W obu dotychczasowych pojedynkach Woźniackiej i Martić w dwóch setach wygrywała Dunka, która straciła z Chorwatką łącznie sześć gemów.