Roland Garros: Premierowe zwycięstwo Urszuli Radwańskiej, która sprawdzi Kvitovą

Urszula Radwańska trzecią polską tenisistką, która notuje co najmniej jedno zwycięstwo we wszystkich turniejach wielkoszlemowych. Krakowianka w I rundzie mistrzostw Francji w Paryżu pokonała Pauline Parmentier (6:4, 6:3 w 1h19'). W 1/32 finału jej rywalką będzie Petra Kvitová.

Robert Pałuba

Urszula Radwańska pozostaje katem francuskich tenisistek. W minionym tygodniu, w Brukseli, odprawiła Marion Bartoli, a we wtorek, w Paryżu w dwóch setach wyeliminowała Pauline Parmentier i po raz pierwszy w karierze awansowała do II rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Polka rozpoczęła spotkanie nerwowo i już w pierwszym gemie musiała bronić break pointów. Okazało się jednak, że był to koniec jej kłopotów serwisowych w I partii i nie musiała już bronić się przed przełamaniem. Potężnie serwująca przeciwniczka także nie miała kłopotów, ale tylko do czasu. Przy 5:4 dla Radwańskiej Parmentier nie wytrzymała decydującej końcówki i wyrzuciła piłkę na aut przy drugim setbolu.

Set drugi to już dominacja Polki, która szybko objęła prowadzenie 5:1, w szóstym gemie przełamując przeciwniczkę mimo jej prowadzenia 40-0 (Parmentier wyrzuciła prostego woleja przy break poincie). Co prawda Radwańska oddała serwis na 5:2, a Parmentier wywalczyła jeszcze gema trzeciego, ale za drugą okazją młodsza z sióstr zakończyła spotkanie. W nagrodę Ula zmierzy się Petrą Kvitovą.

Po raz drugi w historii dwie polskie singlistki przeszły I rundę Rolanda Garrosa: w 2008 roku swoje mecze wygrały tam Agnieszka Radwańska (doszła do IV rundy) i Marta Domachowska.