ITF Koszalin: Obcokrajowcy rządzą w Polsce, Gadomski pokonany w finale singla

Piotr Gadomski nie zdołał wywalczyć w Koszalinie swojego premierowego w karierze mistrzowskiego tytułu. 21-letni warszawianin uległ w niedzielnym finale 4:6, 6:3, 4:6 Szwedowi Patrikowi Rosenholmowi.

Rafał Smoliński

Dla Piotra Gadomskiego był to trzeci w karierze finał zawodów organizowanych pod egidą ITF. W ubiegłym sezonie polski tenisista dwukrotnie docierał do tego etapu turniejowej drabinki, w Bydgoszczy oraz Legnicy, lecz za każdym razem schodził z kortu pokonany.

W niedzielnym finale Energa Koszalin Open pogromcą warszawianina po zaciętym trzysetowym boju został Patrik Rosenholm. 24-letni Szwed w turniejowej drabince został rozstawiony z numerem trzecim, a w drodze po mistrzowskie trofeum stracił zaledwie dwa sety. Dla tenisisty ze Skandynawii to drugi tytuł wywalczony w obecnym sezonie i zarazem piąty w całej zawodowej karierze.

ITF Bytom: Startuje największa tenisowa impreza na Śląsku

Rosenholm jest drugim obcokrajowcem, który zwyciężył w grze pojedynczej imprezy rangi ITF Futures organizowanej w obecnym sezonie w Polsce, bowiem przed tygodniem w Sobocie najlepszy był Kanadyjczyk Steven Diez. Biało-czerwoni z kolei nie mają sobie równych w deblu. W Wielkopolsce triumfowali Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, natomiast na Pomorzu - Grzegorz Panfil i partnerujący mu Chilijczyk Guillermo Hormazabal.

Energa Koszalin Open 2012, Koszalin (Polska)