Challenger Prościejów: Janowicz nie przegrywa w poniedziałki

Jerzy Janowicz po raz kolejny w sezonie rozpoczął swój start w turnieju w poniedziałek i zwyciężył, tym razem na kortach ziemnych w czeskim Prościejowie (pula nagród 106,5 tys. euro).

Dominika Pawlik

Pierwszym rywalem Jerzego Janowicza w dobrze obsadzonych zawodach w Czechach był Jimmy Wang. 27-latek notowany jest na 193. miejscu w rankingu ATP, sześć lat temu był na 85. pozycji. W I rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Roland Garros przegrał w trzech setach z Pedro Sousą. Łodzianin odpadł dopiero w decydującej rundzie z Igorem Sijslingiem.

W spotkaniu I rundy w turnieju UniCredit Czech Open Janowicz oddał tylko pięć gemów swojemu rywalowi. Wang zdołał wygrać zaledwie dziewięć punktów przy serwisie Polaka, nie miał ani jeden szansy na przełamanie, obronił dziewięć z 13 break pointów. Mecz trwał 74 minuty.

W kolejnej rundzie polski tenisista zagra z rozstawionym z numerem 5. Stevem Darcisem. Belg wyeliminował Daniela Muñoza de la Navę 6:1, 6:2. W tej samej ćwiartce drabinki jest Fernando Verdasco, szesnasta rakieta świata.

W grze podwójnej występuje Tomasz Bednarek w duecie z Olivierem Charroin, w I rundzie rozstawiona z numerem 3. para zmierzy się z Darcisem i Adrianem Menendezem z Hiszpanii.

UniCredit Czech Open, Prościejów (Czechy)