ATP Stuttgart: Kubot odpadł w I rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Łukasz Kubot (ATP 68) przegrał z Cedrikiem-Marcelem Stebe (ATP 82) 2:6, 6:0, 3:6 w I rundzie turnieju Mercedes Cup rozgrywanego na kortach ziemnych w Stuttgarcie.

Łukasz Kubot w Stuttgarcie wystąpił po raz trzeci - w 2009 roku po przebicie się przez kwalifikacje doszedł do ćwierćfinału, a w ubiegłym sezonie osiągnął półfinał. Stebe przed rokiem w debiucie dotarł w imprezie do ćwierćfinału.

Kubot rozpoczął mecz źle, bo już w pierwszym gemie oddał podanie i do końca seta nie odnalazł swojego rytmu. W piątym gemie Łukasz próbował obronić break pointa akcją serwis-wolej, ale Niemiec posłał loba i doszło do długiej wymiany, którą zakończył błąd forhendowy Polaka. W 10. gemie Stebe obronił dwa break pointy, by zakończyć seta po 32 minutach gry.

W II secie gra Kubota wyglądała lepiej, przełamał Stebe w drugim gemie i po utrzymaniu podania odskoczył na 3:0. Wypady do siatki zaczęły przynosić pozytywny efekt i w czwartym gemie Polak uzyskał trzy break pointy i za trzecią okazją ponownie odebrał podanie Niemcowi. W piątym gemie Kubot od 40-15 stracił trzy punkty, ale obronił break pointa świetnym serwisem. Bezwzględny, ale tylko w tej partii, Kubot seta zakończył zaliczając trzecie przełamanie.

W trzecim gemie III seta Stebe łatwo przełamał Kubota i utrzymując podanie prowadził 3:1. W ósmym gemie, w którym Polak był najbliżej odrobienia straty, Niemiec wrócił z 0-30. W dziewiątym gemie Stebe uzyskał trzy piłki meczowe i minięciem wymuszającym błąd zapewnił sobie awans do II rundy. W ciągu jednej godziny i 41 minut gry Kubot popełnił 10 podwójnych błędów. Polak wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, a sam dał się przełamać cztery razy.

MercedesCup, Stuttgart (Niemcy) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 358,425 tys. euro wtorek, 10 lipca