ATP Kitzbühel: Bednarek i Kowalczyk odpadli w ćwierćfinale

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk zakończyli występ w turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Kitzbühel (pula nagród 358 425 euro) na ćwierćfinale.

Dominika Pawlik

W pierwszej rundzie Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk wygrali z rozstawionymi z numerem 3. Niemcami Michaelem Kohlmannem i Florianem Mayerem 6:1, 6:2. Polacy nie byli faworytami tego starcia, w ciągu 47 minut oddali Niemcom zaledwie trzy gemy. Kohlmann i Mayer przy serwisie Polaków zdobyli tylko dziesięć punktów, w tym pięć po podwójnych błędach serwisowych.

W ćwierćfinale rywalami polskiej pary byli Dick Norman i Alexander Waske. Obaj tenisiści są wyżej notowani od Bednarka i Kowalczyka. Ten mecz był niemal dwa razy dłuższy od spotkania I rundy. Niestety Polacy zeszli z kortu jako przegrani. W pierwszej partii zostali dwukrotnie przełamani przy serwisie Bednarka, w drugim secie mieli cztery szanse na przełamanie podania pary belgijsko-niemieckiej, ale ostatecznie nie wykorzystali żadnej z nich, przegrali w tie breaku do pięciu. Norman i Waske stracili tylko trzy punkty przy swoim podaniu w premierowym secie.

Polacy za osiągnięcie ćwierćfinału otrzymają po 45 punktów oraz 3200 euro do podziału.

bet-at-home Cup, Kitzbühel (Austria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 358,425 tys. euro
wtorek, 24 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Dick Norman (Belgia) / Alexander Waske (Niemcy) - Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) 6:2, 7:6(5)