WTA Montreal: Urszula Radwańska odpadła w eliminacjach, wolny los Agnieszki

Urszula Radwańska odpadła w III rundzie eliminacji turnieju w Montrealu, ale wystąpi w turnieju głównym. Agnieszka, numer dwa turnieju, w I rundzie ma wolny los.

Urszula Radwańska szybko dokończyła przerwane w niedzielę spotkanie z Melanie Oudin. Młodsza z sióstr, której pojedynek przerwano przy stanie 3:1 w decydującym secie, w poniedziałek nie oddała rywalce żadnego gema, zamykając pojedynek 6:1. Po regulaminowej przerwie Radwańska przystąpiła do drugiego pojedynku, teoretycznie decydującego o kwalifikacji do turnieju głównego. W nim niestety uległa 4:6, 0:6 Annie Tatiszwili, nie wykorzystując w pierwszym secie prowadzenia z przełamaniem.

Jako najwyżej rozstawiona, Urszula Radwańska byłaby jednak w przypadku porażki pierwszą na liście oczekujących i zawczasu wiedziała, że w drabince jest wolne miejsce dla "szczęśliwej przegranej". W I rundzie Polka zmierzy się z Jekateriną Makarową.

W przeciwieństwie do męskiego turnieju w Toronto (Rogers Cup odbywa się naprzemiennie, Toronto i Montreal raz goszczą turniej kobiecy, raz męski), na starcie imprezy w Montrealu stawiła się cała kobieca czołówka. Największą nieobecną kanadyjskich zawodów jest Serena Williams, która odpoczywa po intensywnych występach na igrzyskach olimpijskich. Dla porównania, z męskiego turnieju wycofali się m.in. Roger Federer, Rafael Nadal oraz David Ferrer.

Agnieszka Radwańska, jako tenisistka rozstawiona (z numerem drugim), w I rundzie turnieju otrzymała wolny los, zaś w kolejnej zmierzy się ze zwyciężczynią konfrontacji pomiędzy Moną Barthel i jedną z kwalifikantek. Niemkę podczas olimpijskiego turnieju pokonała w I rundzie młodsza z krakowskich sióstr. Rozstawioną rywalką w sekcji Agnieszki i zarazem potencjalną rywalką w 1/8 finału jest Flavia Pennetta. Najwyżej notowaną przeciwniczką w ćwiartce Polki jest Sara Errani (oznaczona numerem ósmym), a w sekcji Radwańskiej znajduje się także Na Li.

Los umieścił Radwańską w połówce razem z Samanthą Stosur, rozstawioną z numerem czwartym. Australijka przed rokiem pokonała Isię w półfinale kanadyjskiej imprezy. Oprócz Stosur, w połówce Polki znajdują się także Andżelika Kerber oraz Ana Ivanović.

Początek rozgrywek I rundy zaplanowano na wtorek. Rogers Cup

, Montreal (Kanada) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,168 mln dolarów niedziela-poniedziałek, 5-6 sierpnia