ITF Bydgoszcz: Przysiężny w singlowym finale, teraz czas na obrońcę tytułu

Michał Przysiężny awansował do finału turnieju ITF rozgrywanego na kortach ziemnych w Bydgoszczy. Polski tenisista powalczy w niedzielę o trzecie trofeum w sezonie.

Rafał Smoliński

W sobotę na kortach bydgoskiego klubu Centrum rozegrane zostały oba półfinały gry pojedynczej. Jako pierwsi na głównej arenie zmagań pojawili się Michał Przysiężny oraz Arthur de Greef. Obaj panowie nie mieli żadnych problemów z wyeliminowaniem trzech poprzednich rywali, rozstrzygając wszystkie wcześniejsze pojedynki w dwóch partiach (Polak jednego seta stracił tylko w finale eliminacji). Zwycięzcą pierwszego półfinału okazał się 28-letni głogowianin, który w turniejowej drabince został rozstawiony z numerem drugim. Reprezentant Polski pewnie pokonał 6:3, 6:2 młodszego od siebie o osiem lat Belga i awansował do czwartego w sezonie finału zawodów rangi ITF. W niedzielę popularny "Ołówek" powalczy o trzecie trofeum w sezonie: w styczniu triumfował w Glasgow, a w maju w koreańskim Changwon. Przed miesiącem Przysiężny dotarł również do finału Futuresa we włoskim Fano, gdzie jednak ostatecznie musiał uznać wyższość tenisisty z Hiszpanii.

Tuż po zakończeniu pierwszego półfinału na kort wyszli dwaj tenisiści naszych południowych sąsiadów - Dušan Lojda i Jiří Veselý. Obaj panowie byli niezwykle utytułowanymi juniorami. 24-letni obecnie Lojda w 2006 roku zwyciężył w wielkoszlemowym US Open w kategorii chłopców. Z kolei młodszy od niego o pięć lat Veselý w minionym sezonie wygrał juniorską edycję Australian Open. Faworytem tego spotkania był jednak bardziej doświadczony z Czechów, który w turniejowej drabince został rozstawiony z numerem pierwszym. Lojda, ubiegłoroczny zwycięzca Bydgoszcz Centrum Cup, pokonał 7:6(2), 6:4 swojego rodaka i podobnie jak Przysiężny, bez straty seta zameldował się w niedzielnym finale. Dla czeskiego tenisisty będzie to dopiero pierwszy finał w obecnym sezonie, bowiem wcześniej bez większych sukcesów próbował swoich sił w turniejach rangi ATP Challenger.

Spotkanie finałowe rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 11:00 na głównej arenie bydgoskiego klubu Centrum. Przysiężny i Lojda nie mieli dotychczas przyjemności rywalizować ze sobą na zawodowych kortach.

Bydgoszcz Centrum Cup, Bydgoszcz (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dol.