Puchar Federacji: Ekspresowe tempo Agnieszki Radwańskiej, druga wygrana Polski

Agnieszka Radwańska zapewniła Polsce drugie zwycięstwo w rozgrywanym w Ejlacie turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. W czwartek nasza drużyna narodowa pokonała Turcję.

Polska w izraelskim Ejlacie odniosła już dwa zwycięstwa (w środę pokonała Rumunię). W piątek biało-czerwone spotkają się z gospodyniami i jeżeli zajmą pierwsze miejsce w Grupie C, w sobotę zagrają z najlepszą drużyną Grupy A (Białoruś bez Wiktorii Azarenki, Austria, Chorwacja lub Gruzja) o prawo wystąpienia w kwietniowym barażu o Grupę Światową II Pucharu Federacji. Agnieszka Radwańska (WTA 4), triumfatorka 12 turniejów WTA, pokonała Caglę Buyukakcay (WTA 163) 6:1, 6:2 i wygrała już 29. grę w Pucharze Federacji, w którym debiutowała w 2006 roku. Jej łączny bilans w rozgrywkach to teraz 29-7. Dla 23-letniej Turczynki była to już 33. gra w w narodowych barwach (bilans 21-12). Największe indywidualne sukcesy tenisistka z Adany święciła w imprezach rangi ITF - w latach 2007-2010 wygrała pięć turniejów. W tym sezonie Büyükakçay dotarła do finałowej rundy eliminacji do Australian Open i przegrała z najwyżej rozstawioną Łesią Curenko.

Radwańska zdobyła przewagę przełamania już w gemie otwarcia I seta, ale natychmiast ją utraciła nie wykorzystując prowadzenia 30-0 w drugim gemie. Po ponownym odebraniu podania Turczynce, krakowianka jako pierwsza utrzymała swój serwis (trzy punkty od 15-30) i prowadziła 3:1. Polka zgarnęła także trzy kolejne gemy, seta zamykając przy pierwszej nadarzającej się okazji w gemie siódmym.

Na rozpoczęcie II seta Radwańska łatwo utrzymała podanie, ale w trzecim gemie musiała obronić break pointa. Po chwili krakowianka przełamała Büyükakçay, ale ta odpowiedziała tym samym. Trzy kolejne gemy padły łupem Polki, która pojedynek zakończyła w gemie ósmym wykorzystując trzecią piłkę meczową.

W trwającym 70 minut pojedynku Radwańska wykorzystała siedem z ośmiu break pointów, a sama w każdym z setów dała się przełamać po jednym razie. Krakowianka zaserwowała trzy asy, wszystkie w II secie. Polka zdobyła 72 proc. punktów przy swoim pierwszym podaniu, ale tylko 38 proc. przy drugim serwisie.

Polska odniosła nad Turcją drugie zwycięstwo. Jedyny wcześniejszy mecz obu ekip odbył się w 2002 roku w Antalyi, gdzie wówczas rozegrany został turniej Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej.

Gra 3.: Paula Kania / Alicja Rosolska - Başak Eraydın / İpek Soylu

Puchar Federacji: Niespodziewane męczarnie Uli Radwańskiej, Polka straciła seta Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!