WTA Ad-Dauha: Rower Azarenki, Woźniacka rywalką Radwańskiej

Wiktoria Azarenka pokonała Christinę McHale 6:0, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Ad-Dausze. Problemów ze zwycięstwem nie miała także Maria Szarapowa, która uporała się z Klarą Zakopalovą.
Dominika Pawlik

Przed startem III rundy Karolina Woźniacka nie była faworytką w meczu z Moną Barthel, ale ostatecznie po raz trzeci w karierze pokonała niemiecką tenisistkę. Dunka w całym meczu obroniła aż 13 z 16 break pointów. - To nie był najlepszy tenis - wiatr był  znaczącym czynnikiem. Bardzo ciężko było utrzymać piłkę w grze - tłumaczyła Woźniacka. Dunka w ćwierćfinale będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej, będzie to ich dziewiąte spotkanie. Pięciokrotnie wygrywała duńska tenisistka, ale w dwóch ostatnich meczach, które miały miejsce w poprzednim sezonie, lepsza była Polka.

Po raz szósty w karierze Wiktoria Azarenka zdołała odprawić rywalkę w stosunku 6:0, 6:0. Christina McHale w ciągu 67 minut zdołała wygrać zaledwie 16 punktów przy własnym podaniu i 10 przy serwisie Białorusinki. - Czułam się dziś bardzo skoncentrowana, miałam dobre nastawienie i plan na dzisiejszy mecz - mówiła po meczu liderka światowego rankingu. - Było kilka wyrównanych gemów, ale wykorzystywałam wszystkie szanse i nie pozwalałam jej na przejęcie inicjatywy. To było moje kluczowe założenie - dodała.

Azarenka w ćwierćfinale zmierzy się z Sarę Errani, która pokonała Danielę Hantuchovą 7:5, 5:7, 6:2. Włoszka zanotowała aż 94 procent skuteczności pierwszego podania.

W dolnej części drabinki Maria Szarapowa zmierzy się z Samanthą Stosur. Obie tenisistki poradziły sobie ze swoimi rywalkami w III rundzie w dwóch setach. Sporo problemów miała Petra Kvitova, która przegrywała już z Nadią Pietrową 3:6, 1:3, ale ostatecznie udało jej się zwyciężyć po ponad dwugodzinnej walce. Czeszka sześciokrotnie przełamała Rosjankę i w ćwierćfinale zagra z Sereną Williams, która w niecałą godzinę uporała się z Urszulą Radwańską.