ATP Dubaj: Del Potro wywalczył awans na oczach "Boskiego Diego", Berdych gra dalej

Juan Martin del Potro i Tomas Berdych odnieśli bezproblemowe zwycięstwa w II rundzie turnieju ATP w Dubaju. Z imprezą pożegnał się oznaczony numerem ósmym Michaił Jużny.

Marcin Motyka

Siedzący w loży dla gości honorowych słynny argentyński piłkarz Diego Maradona po niecałych 90 minutach mógł oklaskiwać awans do ćwierćfinału turnieju ATP w Dubaju swojego rodaka, Juana Martína del Potro, który wygrał z 6:4, 6:4 z Somdevem Devvarmanem.

Po wtorkowym trudnym boju z Marcosem Baghdatisem, pojedynek z Devvarmanem był dla Argentyńczyka o wiele łatwiejszy. Mistrz US Open 2009 od samego początku posiadał inicjatywę na korcie, wygrał łącznie 11 punktów więcej od rywala, ani razu nie dał się przełamać, a sam po jednym razie w każdym z setów odbierał podanie Hindusowi.

W walce o półfinał Palito zmierzy się z Danielem Brandsem. Niemiecki kwalifikant sprawił niespodziankę eliminując rozstawionego z numerem ósmym Michaiła Jużnego. Klasyfikowany na końcu pierwszej setki rankingu Brands trzykrotnie przełamał Rosjanina i po 63 minutach wygrał 6:4, 6:4.

Przez niemal godzinę notowany 84 miejsca niżej na światowej liście Tobias Kamke dzielnie walczył z Tomášem Berdychem. W partii otwarcia Niemiec dwa razy odebrał serwis Czechowi, lecz ten trzy razy pokusił się o breaka i zakończył pierwszą odsłonę za szóstą piłką setową, wynikiem 7:5. Drugi set to już zdecydowana dominacja turniejowej "trójki" i zwycięstwo 6:1.

Awans do ćwierćfinału uzyskał także Nikołaj Dawidienko. Rosjanin w godzinę i 48 minut uporał się z Victorem Hanescu, wygrywając 6:4, 7:6(2). Były numer trzy rankingowej listy odniósł tym samym swoje piąte zwycięstwo w piątym meczu przeciw Rumunowi.

Oznaczony numerem siódmym Andreas Seppi odprawił z kwitkiem Lukasa Rosola. Włoch wygrał 6:4, 7:6(4) a, potrzebował do tego 85 minut. 29-latek z Bolzano w swoim premierowym w karierze ćwierćfinale w Dubaju zmierzy się z Novakiem Djokoviciem bądź Roberto Bautistą.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)