ATP Indian Wells: Janowicz i Huey w finale po obronie dwóch meczboli

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Jerzy Janowicz i partnerujący mu Treat-Conrad Huey pokonali Alexandra Peyę i Bruno Soaresa 7:5, 1:6, 12-10 w półfinale turnieju Indian Wells. W finale zagrają z braćmi Bryanami.

Jerzy Janowicz i Treat-Conrad Huey znakomicie spisują się w słonecznej Kalifornii. W drodze do półfinału duet ten nie stracił nawet seta, odprawiając najpierw Victora Hanescu i Franka Mosera, a następnie braci Andy'ego i Jamie'go Murrayów. W środę z Janowicz i Huey wygrali z występującymi dzięki dzikiej karcie Jamesem Blakiem i Mardym Fishem.

W półfinale rywalami pary polsko-filipińskiej byli Alexander Peya i Bruno Soares, którzy w tym sezonie wywalczyli tytuł w Sao Paulo i zagrali w dwóch półfinałach w Acapulco i Memphis. W ubiegłym roku Austriak i Brazylijczyk trzykrotnie sięgali po trofea. W drodze do półfinału Peya i Soares wyeliminowali tylko jeden rozstawiony duet, wygrywając w II rundzie z parą oznaczoną numerem drugim - Marcelem Granollersem i Markiem Lópezem.

Janowicz i Huey przełamali swoich rywali w gemie otwarcia, jednak w czwartym gemie pozwolili im na odrobienie strat. Peya i Soares wygrywali pewniej swoje podania, a wynik musiała gonić para polsko-filipińska. W jedenastym gemie doszło do trzeciego przełamania w meczu, Janowicz i Huey wyszli na prowadzenie 6:5 i po chwili zwieńczyli dzieło, zapisując pierwszą partię na swoje konto.

Drugi set nie był udany dla Polaka i Filipińczyka, obaj tenisiści stracili swoje podania. Rywale prowadzili już 5:0 i byli o krok od doprowadzenia do super tie breaka. Set zakończył się wynikiem 6:1 na korzyść duetu austriacko-brazylijskiego.

W super tie breaku zwycięzcy drugiego seta szybko uzyskali przewagę, wyszli na prowadzenie 4-1. Huey i Janowicz nie dali za wygraną, odrobili straty i wywalczyli mini breaka. Peya i Soares wyrównali, a przy stanie 9-8 i 10-9 nie wykorzystali piłek meczowych. Para polsko-filipińska w końcówce okazała się skuteczniejsza, wygrywając do 10.

W całym meczu Janowicz i Huey zaserwowali trzy asy i popełnili siedem podwójnych błędów serwisowych (z czego trzy w super tie breaku). Po trafionym pierwszym podaniu przegrali tylko dziewięć piłek oraz obronili pięć z ośmiu break pointów.

Finałowymi rywalami Polaka i Filipińczyka będą Bob i Mike Bryanowie, najwyżej rozstawieni w turnieju. Liderzy rankingu w tym sezonie zdążyli wygrać już trzy turnieje (Sydney, Australian Open, Memphis) i ponieść zaledwie jedną porażkę meczową podczas imprezy z cyklu ATP. Drugi mecz w tym roku Amerykanie przegrali podczas rozgrywek Pucharu Davisa z Bruno Soaresem i Marcelo Melo.

Jerzy Janowicz po raz pierwszy wystąpi w finale gry podwójnej w cyklu ATP

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 5,03 mln dol. piątek, 15 marca półfinał

gry podwójnej:

Jerzy Janowicz (Polska) / Treat-Conrad Huey (Filipiny) - Alexander Peya (Austria) / Bruno Soares (Brazylia) 7:5, 1:6, 12-10

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!