WTA Katowice: Ćwierćfinał nie dla Zakopalovej, Czeszka przegrała z Camerin

Klara Zakopalova pożegnała się z turniejem WTA w Katowicach. Rozstawiona z numerem trzecim Czeszka przegrała z Marią Eleną Camerin 5:7, 6:3, 3:6.

Klara Zakopalova (WTA 21) to już piąta rozstawiona zawodniczka, która odpadła z rozgrywanej w katowickim Spodku imprezy. Na I rundzie zmagania zakończyły Julia Görges (nr 4.), Alize Cornet (nr 5.), Sabina Lisicka (nr 7.) i Laura Robson (nr 8.).

Czeszka w I secie wygrała cztery z pierwszych pięciu gemów i miała break pointa na 5:1. Maria Elena Camerin (WTA 174) jednak wróciła do gry, wyszła na prowadzenie 5:4 i miała serwis na seta. Włoszka wtedy jeszcze szansy na wygranie seta nie wykorzystała i oddała podanie na sucho, ale dwa kolejne gemy powędrowały na jej konto. W II secie Camerin pokusiła się o trzy przełamania, ale sama straciła swój serwis cztery razy. W decydującej odsłonie była 41. rakieta rankingu WTA od 1:3 zgarnęła pięć gemów i zameldowała się w ćwierćfinale.

W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu Camerin wykorzystała 10 z 12 break pointów. Zakopalová z 18 okazji na przełamanie zamieniła dziewięć.

Kolejną rywalką Camerin będzie pogromczyni Marty Domachowskiej z I rundy Annika Beck (WTA 74). Niemka wygrała z Lourdes Dominguez (WTA 59) 5:7, 6:3, 6:2. W ciągu dwóch godzin i 18 minut tenisistki pokusiły się o dziewięć przełamań - dziewięć powędrowało na konto Beck.

Dla 31-letniej Camerin, która wygrała w Katowicach już pięć meczów (przebijała się przez kwalifikacje), będzie to 19. ćwierćfinał w głównym cyklu i pierwszy od 2010 roku (Kanton). Włoszka, która dwa razy doszła do III rundy Australian Open (2006, 2007), w swoim dorobku ma dwa finały osiągnięte w Casablance (2001) i Portorožu (2006). 19-letnia Beck w ćwierćfinale zagra po raz pierwszy.

Program i wyniki turnieju

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)