ATP Monte Carlo: Porażka Jerzego Janowicza i Treta Hueya w pierwszej rundzie debla

Już na I rundzie Jerzy Janowicz i Tret Conrad Huey zakończyli występy w grze podwójnej w Monte Carlo. Polak i Filipińczyk przegrali z parą Philipp Kohlschreiber / Florian Mayer w dwóch setach.

Marcin Motyka

Po znakomitym występie w imprezie Masters 1000 w Indian Wells gdzie doszli aż do finału Jerzy Janowicz i Treat-Conrad Huey znów postanowili połączyć swe siły i wspólnie zagrać w Monte Carlo. Niestety zmagania na Lazurowym Wybrzeżu zakończyły się dla pary polsko-filipińskiej bardzo szybko po porażce w I rundzie z niemieckim duetem Philipp Kohlschreiber / Florian Mayer 1:6, 6:7(5).

Pierwsza partia tego pojedynku została całkowicie zdominowana przez Niemców, którzy trzykrotnie zanotowali przełamanie, wygrali 25 z 36 rozegranych punktów i zakończyli całego seta po zaledwie 20 minutach gry.

Początek drugiej odsłony należał do Janowicz i Hueya, którzy pokusili się o breaka już premierowym gemie, a następnie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Kohlschreiber z Mayerem nie zamierzali się poddawać i w gemie szóstym odrobili stratę wyrównując na 3:3. W dziesiątym gemie polsko-filipiński debel obronił meczbola przy podaniu Hueya, a w 12. Niemcy znów mieli piłkę meczową tym razme przy serwisie polskiego tenisisty, lecz jej nie wykorzystali. Doszło więc do tie breaka w którym niemiecki duet od stanu 2-3, wyszedł na 5-3, po chwili był już remis 5-5, ale dwa ostatnie punkty jak i cały mecz padły łupem Kohlschreibera i Mayera.

Porażka w deblu oczywiście nie oznacza występów Polaka w księstwie Monako. Priorytetem dla 22-letniego łodzianina pozostaję turniej singlowy, który Janowicz rozpocznie we wtorek od starcia z ubiegłotygodniowym finalistą zawodów w Casablance, Kevinem Andersonem z RPA. Mecz Janowicza z Andersonem został zaplanowany przez organizatorów jako trzeci w kolejności od godziny 10:30 na korcie numer dwa.

Monte Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2,64 mln euro
poniedziałek, 15 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) / Florian Mayer (Niemcy) - Jerzy Janowicz (Polska) / Treat Conrad Huey (Filipiny) 6:1, 7:6(5)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!