ATP Monte Carlo: Cilić czeka na Janowicza, awans Raonicia, porażka Simona

Milos Raonić pokonał Juliena Benneteau 6:1, 6:4 i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Mecz otwarcia wygrał też Marin Cilić.

Milos Raonić (ATP 15) na początku kwietnia poprowadził Kanadę do półfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa. Zwycięstwem nad Julienem Benneteau (ATP 29) mieszkający w Monte Carlo 22-latek, rozpoczął sezon na kortach ziemnych. Bilans jego tegorocznych spotkań to teraz 14-4. Raonić przed dwoma laty doszedł w Monako do III rundy i jak na razie jest to jego najlepszy wynik w imprezach rangi Masters 1000 na mączce. Życiowy start na tej nawierzchni zanotował przed rokiem w Barcelonie (ATP World Tour 500), gdzie w drodze do półfinału wyeliminował Andy'ego Murraya. Do półfinału dotarł także w 2011 roku w Estoril (ATP World Tour 250).

Raonić w ciągu 72 minut posłał 15 asów oraz wykorzystał trzy z czterech break pointów i odniósł nad Benneteau drugie zwycięstwo w trzecim meczu. Kolejnym rywalem Kanadyjczyka będzie Jarkko Nieminen (ATP 48), który w 62 minuty zwyciężył Viktora Troickiego (ATP 44) 6:1, 6:2. Fin pokonał Raonicia w ubiegłym sezonie w Bangkoku.

Do II rundy awansowali dwaj Francuzi Benoit Paire (ATP 33) i kwalifikant Edouard Roger-Vasselin (ATP 84). Pierwszy pokonał Ivana Dodiga (ATP 55) 6:4, 6:4, a drugi wygrał z Robinem Haase (ATP 53) 6:3, 6:2. Paire w lutym w Montpellier zaliczył swój drugi finał w głównym cyklu (pierwszy w ubiegłym sezonie w Belgradzie).

Z turniejem pożegnał się inny reprezentant Trójkolorowych Gilles Simon (ATP 13), który przegrał z Roberto Bautistą (ATP 59) 3:6, 6:7(6). Hiszpan w spotkaniu, w którym było 13 przełamań, wykorzystał siedem z 10 break pointów i odniósł zwycięstwo po blisko dwóch godzinach walki. Podobnie było we włoskim meczu, tyle że złożonym z trzech setów. Fabio Fognini (ATP 31) spożytkował siedem z 10 szans na przełamanie i pokonał Andreasa Seppiego (ATP 19) 3:6, 6:4, 6:4.
Najlepszy wynik Marina Čilicia w Monte Carlo to III runda z 2011 roku Najlepszy wynik Marina Čilicia w Monte Carlo to III runda z 2011 roku
Marin Cilić (ATP 11) pokonał Horacio Zeballosa (ATP 40) 6:2, 6:7(6), 6:2. Argentyńczyk w lutym w Vina del Mar, po zwycięstwie nad Rafaelem Nadalem, zdobył pierwszy w karierze tytuł. W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu Chorwat zaserwował osiem asów oraz wykorzystał osiem z 13 break pointów. Jeśli Jerzy Janowicz poradzi sobie z Kevinem Andersonem kolejnym jego rywalem będzie właśnie Čilić.

Najbardziej zacięte spotkanie rozegrali w poniedziałek kwalifikant Pablo Andujar (ATP 96) i Jeremy Chardy (ATP 25). Górą był ten pierwszy, który pokonał Francuza 6:7(4), 7:5, 6:2 po dwóch godzinach i 48 minutach walki. Hiszpan obronił dziewięć z 11 break pointów, a sam przełamał rywala pięć razy. Do II rundy awansował też Michaił Jużny (ATP 27), który wygrał z Danielem Gimeno (ATP 51) 6:4, 6:0. Zwycięstwo odniósł również inny Rosjanin Nikołaj Dawidienko (ATP 41), który oddał siedem gemów Danielowi Brandsowi (ATP 73).