WTA Strasburg: Linette pokonała zawodniczkę z Top 100 w premierowym starcie!

W swoim debiucie w głównym cyklu Magda Linette postarała się o niemałą niespodziankę. Polska tenisistka pokonała w dwóch setach klasyfikowaną na 76. pozycji w świecie Rosjankę Olgę Puczkową.

Rafał Smoliński

Po znakomitych kwalifikacjach, w których nasza tenisistka straciła łącznie zaledwie 11 gemów, Magda Linette sprawiła polskim fanom białego sportu jeszcze większą radość. 21-letnia poznanianka w swoim debiucie w zawodach głównego cyklu pokonała 6:4, 7:6(2) Olgę Puczkową, sklasyfikowaną o 165 miejsc wyżej od siebie reprezentantkę Rosji, finalistkę tegorocznych zawodów WTA rozgrywanych w brazylijskim Florianopolis.

Pojedynek Linette z Puczkową pierwotnie zaplanowany został jako trzeci na korcie numer 2 (nie przed godz. 12:30), lecz ostatecznie w obawie przed złą pogodą organizatorzy zdecydowali się przenieść go na kort numer 4. Zmiana ta nie wpłynęła negatywnie na naszą reprezentantkę, która po 96 minutach wyeliminowała wyżej od siebie notowaną przeciwniczkę. W premierowej odsłonie obie panie miały problemy z utrzymaniem własnego podania, a na dziesięć rozegranych gemów aż siedem zapisały na swoje konto odbierające. O jedno przełamanie więcej zdobyła jednak polska tenisistka, która całego pierwszego seta zakończyła przy trzeciej okazji.

Druga partia początkowo układała się po myśli Puczkowej, która błyskawicznie odskoczyła na 4:1. Linette szybko jednak rzuciła się do odrabiania strat: wygrała trzy kolejne gemy, a w 11. gemie znów była bliska przełamania serwisu rywalki. Ostatecznie o losach tej części pojedynku zadecydował tie break, w którym poznanianka wygrała pięć początkowych wymian, by chwilę później zwieńczyć cały mecz przy pierwszym meczbolu.

W ciągu 96 minut gry nasza reprezentantka zapisała na swoje konto 84 ze 151 rozegranych punktów, posłała jednego asa oraz popełniła pięć podwójnych błędów. Linette wypracowała łącznie 11 break pointów, z których sześć wykorzystała. Puczkowa z kolei miała wyraźne problemy przy własnym serwisie, bowiem popełniła aż 10 podwójnych błędów. Okazji na przełamanie miała siedem, a pięć z nich zamieniła na breaka.

Rywalką Linette, która we wtorek wystąpi jeszcze w deblu w parze z Katarzyną Piter, w pojedynku o ćwierćfinał strasburskiej imprezy będzie w środę Alize Cornet. Rozstawiona z numerem trzecim Francuzka pokonała w I rundzie 6:3, 6:2 swoją rodaczkę Mathilde Johansson.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol.