Roland Garros: Kubot wylosował Francuza, Przysiężny znów zagra z Williamsem!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Łukasz Kubot zmierzy się w I rundzie Rolanda Garrosa z Maximem Teixeirą, a Michał Przysiężny spotka się z Rhynem Williamsem. Nasz tenisista pokonał Amerykanina w piątkowym finale kwalifikacji!

W piątkowe popołudnie Michał Przysiężny zwyciężył w decydującej fazie eliminacji Rhyne'a Williamsa 6:4, 6:4. Amerykanin jednak dostał się do głównej drabinki singla jako "szczęśliwy przegrany", bowiem już w trakcie trwania kwalifikacji wycofało się z paryskiej imprezy trzech tenisistów: Andy Murray, Juan Martín del Potro i Thomaz Bellucci. Ich miejsce zajęli właśnie ci zawodnicy, którym nie poszczęściło się w piątek w finale eliminacji. Oprócz Williamsa są to również Austriak Andreas Haider-Maurer i Ukrainiec Ilja Marczenko.

Los znów skojarzył zatem razem ze sobą Polaka i Amerykanina, którzy skrzyżują rakiety w I rundzie turnieju głównego. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z triumfatorem spotkania pomiędzy Ukraińcem Serhijem Stachowskim a rozstawionym z numerem siódmym Francuzem Richardem Gasquetem.

Reprezentanta gospodarzy wylosował z kolei Łukasz Kubot, który na początek zmierzy się z Maximem Teixeirą. Francuz to aktualnie 284. rakieta świata (przed rokiem był nawet 154.) i dotychczas nie grał jeszcze z 31-letnim lubinianinem na zawodowych kortach. Teixeira w drodze do głównej drabinki singla pokonał kolejno swojego rodaka Davida Gueza, Włocha Flavio Cipollę oraz Słowaka Pavola Cervenaka.

[b]Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

[/b]

Źródło artykułu: