Wimbledon: Przysiężny wyeliminował niemieckiego dżentelmena

Michał Przysiężny wygrał czwarty mecz w tegorocznej edycji Wimbledonu. Po przejściu eliminacji, w I rundzie turnieju głównego nie dał większych szans Philippowi Petzschnerowi.

Michał Przysiężny powrócił po trzech latach nieobecności do turnieju głównego Wimbledonu. W 2010 roku pokonał Ivana Ljubicicia i tym samym odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Choć głogowianin musiał do turnieju przebijać się przez eliminacje, w I rundzie mierzył się z zawodnikiem niżej notowanym od siebie. Philipp Petzschner dwa tygodnie temu miał być rywalem Jerzego Janowicza w I rundzie w Halle, ale wycofał się z imprezy, a w kolejnym tygodniu nie przystąpił do obrony punktów w Den Bosch i aktualnie sklasyfikowany jest na 141. miejscu. Niemiec po raz ostatni mecz singlowy wygrał w eliminacjach do imprezy w Monte Carlo, czyli w kwietniu, a na trawie nie zdążył w tym sezonie jeszcze rozegrać spotkania.

Przysiężny już w pierwszym gemie serwisowym rywala miał szansę na breaka, ale dokonał tego dopiero w czwartym gemie i to zadecydowało o wyniku premierowej partii. W gemie otwarcia drugiego seta Polak przełamał Petzschnera do 15, ale ten w końcu wykorzystał break pointa i odrobił straty, wyrównując na 2:2. Doszło do tie breaka, w którym popularny Ołówek obronił dwie piłki setowe i wykorzystał swoją pierwszą szansę. Trzeci set był zupełnie bez historii, Przysiężny wygrał do zera, a niemiecki tenisista zdobył zaledwie pięć punktów.

W całym spotkaniu Petzschner zaserwował trzy asy, a po pierwszym trafionym podaniu zdobył 65 proc. punktów. Niemiec zanotował 19 uderzeń kończących i 26 niewymuszonych błędów. Przysiężny zakończył mecz z czterema asami i dwoma podwójnymi błędami serwisowymi na koncie, ale po pierwszym trafionym podaniu przegrał zaledwie cztery z 45 piłek. Polakowi policzono 29 uderzeń kończących i 20 niewymuszonych błędów.

Kolejnym rywalem Przysiężnego będzie Kevin Anderson z RPA, który pokonał Belga Oliviera Rochusa 6:4, 6:2, 6:1.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu mężczyzn 8,588 mln funtów wtorek, 25 czerwca