Radwańska - Li: Bój o czwarte miejsce

Agnieszka Radwańska we wtorek zagra o półfinał Wimbledonu z Na Li, z którą z ostatnich pięciu meczów wygrała tylko jeden. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistek na londyńskiej trawie.

Agnieszka Radwańska pokonała Na Li 6:3, 6:4 w styczniu w półfinale w Sydney i później sięgnęła po tytuł, w finale nie oddając nawet gema Dominice Cibulkovej. W tym samym miesiącu Chinka pokonała Polkę 7:5, 6:3 w drodze do finału Australian Open. Radwańska nie wykorzystała szansy na skończenie I seta serwisem przy stanie 5:4, a w II partii tenisistka z Azji wróciła z 0-2.

W ubiegłym sezonie obie tenisistki mierzyły się cztery razy. W Stuttgarcie w trzech setach górą była krakowianka, ale w kolejnych trzech spotkaniach (dwa podczas amerykańskiego lata i jedno jesienią w Pekinie) Chinka straciła zaledwie 11 gemów.

W imprezach wielkoszlemowych Radwańska i Li grały ze sobą do tej pory trzy razy, w tym dwa na londyńskiej trawie. W 2009 roku w III rundzie zwyciężyła Polka 6:4, 7:5, a rok później w IV rundzie górą była Chinka, która wygrała 6:3, 6:2. Ich pierwsza potyczka w świątyni tenisa trwała ponad 1,5 godziny. Polka prowadziła 5:3, ale ambitna pogoń po obronie serii piłek meczowych przyniosła Li wyrównanie na 5:5. Krakowianka jednak nie pozwoliła sobie na stratę seta. Łączny bilans ich konfrontacji to 6-4 dla 31-latki z Wuhan.

Radwańska rok temu w All England Club osiągnęła swój pierwszy wielkoszlemowy finał, w którym przegrała z Sereną Williams. Li, mistrzyni Rolanda Garrosa 2011 oraz finalistka Australian Open 2011 i 2013, w ćwierćfinale Wimbledonu zameldowała się po raz trzeci (2006, 2010). Chinka w Londynie jeszcze nigdy nie grała w półfinale. Jeśli we wtorek (początek meczu o godz. 14:00 polskiego czasu na korcie centralnym) tenisistka z Wuhan pokona Polkę, wówczas zostanie czwartą rakietą rankingu WTA.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Wimbledon: Radwańska zagra z Li na korcie centralnym