Challenger Brunszwik: Bednarek i Kowalczyk ponownie panami Dolnej Saksonii

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk zwyciężyli w grze podwójnej turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Brunszwiku. Polscy tenisiści obronili wywalczone przed rokiem mistrzowskie trofeum.

Rafał Smoliński

W sobotnim finale Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk pokonali 6:2, 7:6(4) Szweda Andreasa Siljeströma i Słowaka Igora Zelenaya. Polscy debliści potrzebowali 77 minut, aby odnieść zwycięstwo. Mecz mogli zakończyć już wcześniej, ale nie wykorzystali prowadzenia 4:1 w II secie, wieńcząc ostatecznie całe spotkanie dopiero w tie breaku przy drugiej okazji.

Dla Bednarka i Kowalczyka to ósme wspólne deblowe trofeum wywalczone w turnieju rangi ATP Challenger Tour. Polscy debliści w ubiegłym tygodniu dotarli razem do II rundy Wimbledonu. Od poniedziałku rywalizować będą w zawodach rangi ATP World Tour 250 w Stuttgarcie, gdzie w I rundzie zmierzą się oznaczoną numerem drugim niemiecką parą Andre Begemann i Martin Emmrich.

Sparkassen Open 2013, Brunszwik (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 106,5 tys. euro
sobota, 6 lipca

finał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - Andreas Siljeström (Szwecja) / Igor Zelenay (Słowacja) 6:2, 7:6(4)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!