ATP Bastad: Dimitrow z Monaco o półfinał, wpadka Robredo w II rundzie

W II rundzie turnieju ATP w Bastad Grigor Dimitrow w trzech setach pokonał Filippo Volandriego. Kolejnym rywalem Bułgara będzie Juan Monaco. Z imprezą w szwedzkim kurorcie pożegnał się Tommy Robredo.

Marcin Motyka

Jeden z najbardziej obiecujących tenisistów młodego pokolenia, Grigor Dimitrow, nie bez kłopotów uzyskał promocję do najlepszej ósemki turnieju ATP w Bastad. Rozstawiony z numerem piątym Bułgar w starciu z doświadczonym Włochem Filippo Volandrim, tak jak w meczu I rundy przeciw 17-letniemu Eliasowi Ymerowi, stracił seta, ale zwyciężył w całym meczu.

W partii otwarcia Dimitrow niemal nie istniał na korcie. 22-latek z miejscowości Haskowo popełniał wiele niewymuszonych błędów, miał także problemy z utrzymaniem podania, co Volandri wykorzystał, dwukrotnie przełamując serwis przeciwnika i wygrywając seta 6:2. W drugiej odsłonie odwróciły się role na korcie. Bułgar uporządkował swoją grę, przejął inicjatywę i wygrał tę partię 6:3.

O losach trzeciego seta i całego meczu zadecydowało jedno przełamanie, wywalczone przez Dimitrowa w siódmym gemie. Bułgarski tenisista miał szansę zakończyć cały pojedynek w gemie dziewiątym, ale Włoch oddalił dwa meczbole przy własnym podaniu. Jednak odrobić strat nie zdołał i Dimitrow zakończył mecz przy swoim serwisie, wygrywając finałową odsłonę 6:4.

Ćwierćfinałowym rywalem pierwszej rakiety Bułgarii będzie Juan Monaco. Oznaczony numerem trzecim Argentyńczyk gładko rozprawił się ze szwajcarskim kwalifikantem, Henri Laaksonenem. 29-latek z Tandil do zwycięstwa 6:4, 6:2, potrzebował zaledwie pięciu kwadransów spędzonych na placu gry.

Największą niespodzianką trzeciego dnia SkiStar Swedish Open jest porażka Tommy'ego Robredo. Rozstawiony z "czwórką" Hiszpan przegrał 3:6, 4:6 ze swoim rodakiem, Albertem Ramosem. Dwukrotny triumfator turnieju w Bastad w trwającym 74 minuty pojedynku nie wywalczył ani jednego break pointa, a sam dwukrotnie stracił własne podanie.

Ramos w kolejnej rundzie zmierzy się z Carlosem Berlocqiem. Argentyńczyk w najdłuższym meczu środowych gier w szwedzkim kurorcie (1h47') pokonał Blaza Kavcicia ze Słowenii.