ATP Hamburg: Mayer nie dał szans Dawidience, Brands pierwszym rywalem Federera

Florian Mayer zdeklasował Nikołaja Dawidienkę w I rundzie turnieju ATP w Hamburgu, tracąc tylko cztery gemy. Pierwszym rywalem Rogera Federera będzie Daniel Brands, który wygrał z Paolo Lorenzim.

Marcin Motyka

German Tennis Championships to największy turniej tenisowy odbywający się w Niemczech. Impreza rozgrywana na słynnych kortach w dzielnicy Rothenbaum straciła jednak nieco prestiżu od 2009 roku, gdy po reformie kalendarza męskich rozgrywek jej status z ATP Masters 1000 został zmniejszony na ATP World Tour 500.

W najciekawszym meczu pierwszego dnia zmagań, Florian Mayer nie dał żadnych szans Nikołajowi Dawidience. Niemiec zwyciężył 6:1, 6:3 w zaledwie 56 minut, w całym meczu ani razu nie tracąc własnego podania - Dotychczas częściej z nim przegrywałem niż wygrywałem, jednak teraz czułem, że wygram. Kocham występować na korcie centralnym w Hamburgu, doskonale się tu czuję, a w przeszłości zagrałem tu wiele świetnych meczów - powiedział 29-latek z Bawarii, który w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem siódmym Ołeksandrem Dołgopołowem.

Roger Federer, czterokrotny mistrz turnieju w Hamburgu i największa gwiazda tegorocznej edycji, z racji rozstawienia otrzymał w I rundzie wolny los. Premierowym rywalem szwajcarskiego Maestro będzie Daniel Brands. Reprezentant gospodarzy bez straty seta uporał się z Paolo Lorenzim. - To bardzo miłe uczucie. Mecz z nim był od zawsze moim marzeniem. Ta informacja to dla mnie taki przedwczesny prezent urodzinowy - powiedział Brands, który z Federerem zmierzy się w środę, a więc w dniu swoich 26. urodzin.

Inauguracyjnego przeciwnika poznał także Nicolás Almagro, oznaczony "trójką". Hiszpan stanie naprzeciw zamieszkałego w Hamburgu Tobiasa Kamke. Niemiec w I rundzie nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Lukasa Rosola, tracąc w ciągu nieco ponad godzinnego pojedynku trzy gemy - W pierwszym secie miałem nieco szczęścia, ale w drugiej partii odnalazłem właściwy rytm i grałem coraz lepiej - skomentował ulubieniec miejscowej publiczności.

W debiucie w turnieju z cyklu ATP World Tour 16-letni Niemiec, Alexander Zverev, przegrał 3:6, 2:6 z Roberto Bautistą. Hiszpan o III rundę zmierzy się ze swoim rodakiem, Fernando Verdasco, finalistą ubiegłotygodniowych zawodów w Bastad.

W 1/32 finału zagrają również Albert Montanes, który wyeliminował Paula-Henriego Mathieu oraz Dmitrij Tursunow. Doświadczony Rosjanin po prawie trzygodzinnym boju pokonał Pablo Andujara 6:7(5), 7:6(4), 6:2.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)