WTA Bad Gastein: Barthel przegrała z kontuzją, piorunujące otwarcie Meusburger

Mona Barthel na II rundzie zakończyła udział w turnieju WTA w Bad Gastein. Niemka skreczowała w meczu z Lisą-Marią Moser przy stanie 2:6, 3:4.

Lisa-Maria Moser (WTA 725) w swoim pierwszym starcie w głównym cyklu jest już w ćwierćfinale. Mona Barthel (WTA 31) w II secie poddała mecz z powodu kontuzji barku. Kolejną rywalką Moser będzie Andrea Hlavackova (WTA 108), która pokonała Viktoriję Gołubić (WTA 259) 5:7, 6:0, 6:1. Dla Czeszki będzie to drugi ćwierćfinał w karierze (Quebec City 2011).

Yvonne Meusburger (WTA 86) po raz pierwszy w głównym cyklu wygrała mecz w stosunku 6:0, 6:0. Austriaczka nie miała litości dla kwalifikantki Jasminy Tinjić (WTA 255), na pokonanie której dwa tygodnie temu w Versmold (ITF) potrzebowała tie breaka w III secie, i awansowała do II rundy. Reprezentantka gospodarzy w Bad Gastein grała w finale w 2007, półfinale w 2010 oraz w ćwierćfinale w 2008, 2009, 2011 i 2012 roku. Aż do ubiegłego tygodniu, gdy zaliczyła finał w Budapeszcie, Meusburger w żadnym innym turnieju w głównym cyklu nie wygrała dwóch meczów z rzędu.

- Jest życie poza tenisem. Kiedy piję piwo wieczorem, w kolejne dni mogę przystąpić do meczu bardziej zrelaksowana - powiedziała Meusburger, która o ćwierćfinał zagra z rozstawioną z numerem trzecim Iriną Begu (WTA 74).

Karin Knapp (WTA 69) pokonała Alexandrę Dulgheru (WTA 274) 7:6(5), 4:6, 6:1 po dwóch godzinach i 49 minutach walki. W trwającym 76 minut I secie Włoszka od 4:0 przegrała pięć kolejnych gemów, ale wygrała tę partię w tie breaku. 26-latka z Lutago osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (w lutym w Bogocie i Acapulco).

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol.
wtorek-środa, 16-17 lipca

II runda gry pojedynczej:

Lisa-Maria Moser (Austria, WC) - Mona Barthel (Niemcy, 1) 6:2, 4:3 i krecz (kontuzja barku)

Yvonne Meusburger (Austria) - Jasmina Tinjić (Bośnia i Hercegowina, Q) 6:0, 6:0

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)