WTA Bastad: Zwycięstwa rozstawionych tenisistek, porażka Królowej Warszawy

Szwedzkie Bastad nie okazało się szczęśliwe dla dwukrotnej zwyciężczyni turnieju w Warszawie, Alexandry Dulgheru, która przegrała z Francuzką Razzano. Swoje mecze wygrały zawodniczki rozstawione.

Trzeciego dnia turnieju w nadmorskim kurorcie zakończono mecze pierwszej rundy. Świetnie spisująca się od turnieju w Rzymie, Simona Halep, pokonała gładko reprezentantkę gospodarzy, Rebeccę Peterson. Szwedka wystąpiła w zawodach dzięki dzikiej karcie od organizatorów. W pierwszej partii dzielnie dotrzymywała kroku Rumunce, ale od stanu 4:4 gemy płynęły tylko na konto turniejowej dwójki. Po 77 minutach batalii została wyłoniona rywalka dla Flavii Pennetty. Faworytką 1/8 finału będzie z pewnością Halep, ale narastające zmęczenie młodej tenisistki i dobra forma na kortach ceglanych mogą zwiększyć szanse Włoszki na sukces.

Lourdes Dominguez była jedyną rozstawioną zawodniczką, która przegrała seta trzeciego dnia Collector Swedish Open. Hiszpanka w meczu z Telianą Pereirą rozpoczęła od prowadzenia 2:0, jednak Brazylijka wygrała tę partię 6:3. Taktyka Dominguez okazała się przynosić skutki w drugim i trzecim secie, kiedy zmęczona odgrywaniem topspinów Pereira przestała wygrywać łatwo punkty po serwisie. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie prawdopodobnie Serena Williams i może to być pierwszy test w turnieju dla 16-krotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych.

Królowa Warszawy, Alexandra Dulgheru (triumfatorka turnieju w stolicy kraju nad Wisłą w latach 2009-2010) nie poradziła sobie z Virginie Razzano. Rumunka zwyciężyła w pierwszej partii, ale to było wszystko na co było stać szukającą formy po licznych kontuzjach zawodniczkę. W drugiej partii Francuzka wygrała wszystkie gemy, a w trzeciej wykorzystała jedyne przełamanie i awansowała do ćwierćfinału.

Do 1/4 finału awansowała także Klara Zakopalova, która pokonała w dwóch szybkich setach Arantxę Parrę. Najwyżej notowana w rankingu WTA Szwedka, Johanna Larsson także nie miała problemów z awansem do ćwierćfinału. Pokonała 6:2, 6:3 Rosjankę Ninę Bratczikową.

Collector Swedish Open, Bastad (Szwecja) WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol. środa, 17 lipca

II runda gry pojedynczej:

Klára Zakopalová (Czechy, 3) - Arantxa Parra (Hiszpania) 6:3, 6:1 Lourdes Domínguez (Hiszpania, 5) - Teliana Pereira (Brazylia) 3:6, 6:4, 6:3 Johanna Larsson (Szwecja, 8) - Nina Bratczikowa (Rosja) 6:2,6:3 Virginie Razzano (Francja) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 3:6, 6:0, 6:4