WTA Baku: Porażka Linette w deblu

Magda Linette i Elina Switolina nie zdołały wywalczyć awansu do półfinału turnieju WTA rozgrywanego w Baku. Polsko-ukraińska para przegrała w dwóch setach z Eleni Daniilidou i Aleksandrą Krunić.

Rafał Smoliński

Po historycznym dla Magdy Linette zwycięstwie nad Kristyną Plískovą, które dało naszej reprezentantce pierwszy w karierze ćwierćfinał zawodów głównego cyklu, 21-letnia poznanianka przystąpiła jeszcze do walki o półfinał debla. W I rundzie Polka i Elina Switolina wyeliminowały najwyżej rozstawione Mandy Minellę z Luksemburga i Chanelle Scheepers z RPA, w czwartek uległy Eleni Daniilidou i Aleksandrze Krunić.

Spotkanie polsko-ukraińskiej pary z Greczynką i Serbką miało wyrównany przebieg jedynie w premierowej odsłonie. Najpierw przełamanie w trzecim gemie wywalczyły rywalki, ale już po chwili Linette i Switolina doprowadziły do remisu. W tie breaku pierwszego seta poznanianka i jej partnerka prowadziły 4-3, ale cztery kolejne piłki, i tym samym całą partię, zapisały na swoje konto Daniilidou i Krunić.

Druga część meczu należała już w pełni do grecko-serbskiej pary, która w każdym gemie serwisowym przeciwniczek była w stanie wypracować break pointy. Ostatecznie, z czterech szans na przełamanie Daniilidou i Krunić wykorzystały dwie, wygrywając od stanu 1:1 pięć kolejnych gemów. Cały pojedynek zawodniczki z Bałkanów zwieńczyły po 80 minutach przy drugim meczbolu.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Linette pozostaje już zatem tylko rywalizacja w grze pojedynczej. O półfinał singla turnieju Baku Cup 2013 Polka powalczy w piątek, a jej rywalką będzie Tunezyjka Ons Jabeur. Spotkanie to rozegrane zostanie na korcie centralnym jako czwarte od godz. 7:00 czasu polskiego.

Baku Cup, Baku (Azerbejdżan)
WTA International, kort twardy, pula nagród 235 tys. dol.
czwartek, 25 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Eleni Daniilidou (Grecja) / Aleksandra Krunić (Serbia) - Magda Linette (Polska) / Elina Switolina (Ukraina) 7:6(4), 6:1