ATP Montreal: Porażka Kubota w finałowej rundzie kwalifikacji

Łukasz Kubot nie zdołał wywalczyć awansu do głównej drabinki turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. W decydującym meczu Polak przegrał w dwóch setach z reprezentantem gospodarzy, Peterem Polanskim.

Marcin Motyka

Łukasz Kubot nigdy jeszcze nie zagrał w głównej drabince turnieju Rogers Cup. Przed szansą na debiut stanął w tym roku, lecz musiał przejść przez sito kwalifikacji. W I rundzie doświadczony lubinianin dość pewnie poradził sobie z reprezentantem gospodarzy, Erikiem Chvojką, wygrywając 6:4, 7:5. W meczu decydującym o awansie musiał zmierzyć się z kolejnym Kanadyjczykiem, Peterem Polanskim.

Zwycięstwo nad klasyfikowanym prawie 200 miejsc niżej w rankingu ATP Kanadyjczykiem, okazało się być wyzwaniem ponad siły naszego reprezentanta. Polansky, który w I rundzie eliminacji niespodziewanie wyeliminował Słowaka Lukáša Lacko, wygrał z Kubotem 6:2, 6:4, rewanżując się tym samym za porażkę, jakiej doznał z rąk Polaka dwa lata temu w kwalifikacjach Rolanda Garrosa.

W trwającym niespełna 80 minut pojedynku Kubot zaserwował tylko jednego asa, popełnił cztery podwójne błędy serwisowe (Polansky: 4 asy i tyle samo podwójnych błędów). Polski tenisista aż czterokrotnie stracił własne podanie, a sam tylko jeden raz uzyskał breaka, zdobył również łącznie 12 punktów mniej od przeciwnika.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Porażka Kubota oznacza, że w głównej drabince turnieju ATP w Montrealu wystąpi tylko jeden Polak - Jerzy Janowicz. Łodzianin został rozstawiony z numerem 15. i w I rundzie zmierzy się z Francuzem Julienem Benneteau.