Challenger Kazań: Krecz Przysiężnego na inaugurację

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny już po pierwszym spotkaniu pożegnał się z rywalizacją w grze pojedynczej turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Kazaniu. W poniedziałek Polak skreczował po zaledwie 48 minutach.

Klasyfikowany aktualnie na 103. miejscu w rankingu ATP Michał Przysiężny miał dotychczas z Kazania miłe wspomnienia. W 2010 roku został triumfatorem pierwszej edycji turnieju Kazan Kremlin Cup rozgrywanego na kortach twardych w hali, co w późniejszych miesiącach walnie przyczyniło się do jego awansu do Top 100.

Zainaugurowany w poniedziałek Kazan Summer Cup, to impreza również rozgrywana na kortach twardych, ale na wolnym powietrzu, i do tego o niższej o 25 tys. dolarów puli nagród. Halowe zawody odbywające się w tym rosyjskim mieście nie zniknęły z kalendarza rozgrywek ATP Challenger i zostały przeniesione z początku lutego na drugą połowę października.

29-letni głogowianin w premierowej edycji Kazan Summer Cup został rozstawiony z numerem drugim i pierwotnie miał się spotkać z Miguelem Angelem Reyesem-Varelą. Meksykanin wycofał się jednak z rywalizacji, a przeciwnikiem popularnego Ołówka został Rosjanin Denis Macukiewicz, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji.

Pojedynek Przysiężnego z tenisistą gospodarzy trwał zaledwie 48 minut, bowiem nasz tenisista zdecydował się przy stanie 2:6, 0:3 zrezygnować z dalszej gry z powodu choroby. Do tego momentu 27-letni Rosjanin czterokrotnie przełamał serwis Polaka, zapisując na swoje konto 49 z 77 wszystkich rozegranych punktów.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Przysiężny w Kazaniu był jeszcze zgłoszony do turnieju debla, a jego partnerem został Michal Konecny. Rozstawiona z numerem czwartym polsko-czeska para w I rundzie wylosowała słowacko-estoński duet Ivo Klec / Jurgen Zopp, ale we wtorek nie przystąpiła do rywalizacji, poddając mecz walkowerem.

Kazan Summer Cup, Kazań (Rosja) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 50 tys. dolarów poniedziałek-wtorek, 12-13 sierpnia I runda gry pojedynczej:

Denis Macukiewicz (Rosja, LL) - Michał Przysiężny (Polska, 2) 6:2, 3:0 i krecz

I runda gry podwójnej:

Ivo Klec (Słowacja) / Jürgen Zopp (Estonia) - Michał Przysiężny (Polska, 4) / Michal Konečný (Czechy, 4) walkower

Źródło artykułu: