ATP Cincinnati: Fyrstenberg i Matkowski zagrają o półfinał gry podwójnej

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wywalczyli awans do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP w Cincinnati. Polacy pokonali w dwóch setach parę Aisam-ul-Haq Qureshi / Jean-Julien Rojer.

Marcin Motyka

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski szósty rok z rzędu zagrali w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W meczu II rundy nasza eksportowa para pewnie wygrała z duetem pakistańsko-holenderskim, oznaczonym numerem piątym, Aisam-ul-Haq Qureshi / Jean-Julien Rojer 6:3, 7:6(3).

W trakcie trwającego 63 minuty pojedynku, Polacy zaserwowali cztery asy, popełnili także trzy podwójne błędy serwisowe. Po trafionym pierwszym podaniu (ze skutecznością 58 proc.) przegrali tylko osiem rozegranych punktów. Ani razu nie zostali przełamani, a sami wykorzystali jedyną szansę break pointową, którą mieli.

W walce o pierwszy w karierze półfinał Western & Southern Open Fyrstenberg i Matkowski zagrają rozstawionymi z numerem drugim Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem, którzy wygrali z deblem Mardy Fish / Jürgen Melzer 7:5, 6:4.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Polacy z ostatnich dwóch konfrontacji z Hiszpanami mają znakomite wspomnienia, bowiem wygrywali z ubiegłorocznymi triumfatorami Barclays ATP World Tour Finals w ćwierćfinale zeszłotygodniowej imprezy w Montrealu i również w meczu 1/4 finału w Hamburgu.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,08 mln dolarów
czwartek, 15 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) - Aisam-ul-Haq-Qureshi (Pakistan) / Jean-Julien Rojer (Holandia) 6:3, 7:6(3)

ATP Cincinnati: Djoković i Murray nie zwalniają tempa, Federer lepszy od Haasa