WTA New Haven: Mocne otwarcie Lisickiej

Po wielkim sukcesie w tegorocznym Wimbledonie Sabina Lisicka wreszcie znów wygrywa. W meczu I rundy turnieju w New Haven Niemka łatwo pokonała Kristinę Mladenović.

Piotr Wróbel

Ostatnim turniejem kobiet poprzedzającym wielkoszlemowe zmagania w Nowym Jorku są zawody w New Haven. Rozgrywane od 1998 roku zostały zdominowane przez dwie tenisistki. Pierwszą z nich była Venus Williams. Amerykanka w New Haven nie przegrała jeszcze meczu, a wygrała czterokrotnie w latach 1999-2002. Jej wyczyn powtórzyła Karolina Woźniacka. Dunka polskiego pochodzenia od roku 2008 do roku 2011 nie przegrała ani jednego w tej imprezie. W zeszłym roku przegrała w półfinale z Marią Kirilenko (krecz spowodowany kontuzją kolana), zaś Rosjanka uległa Petrze Kvitovej. Czeszka broni w tym roku tytułu.

Pierwszym spotkaniem tegorocznej edycji była niemiecko-francuska batalia Sabiny Lisickiej z Kristiną Mladenović. Niemka rozpoczęła od szybkiego prowadzenia 2:0, jednak natychmiast oddała swój serwis "na sucho". Kolejne cztery gemy padły łupem serwującej tenisistki. Szansę na wygranie seta miała finalistka tegorocznego Wimbledonu, gdy wyszła na dwugemowe prowadzenie. Jednak i tę przewagę zmarnowała. Przy trzeciej takiej szansie Niemka wykorzystała swoje doświadczenie i wygrała seta 7:5.

W drugiej odsłonie zawodniczkom przeszkodziły opady deszczu. Nie wyprowadziło to z równowagi Lisickiej, która wygrała pięć gemów po kolei. Dzięki wygraniu własnego serwisu to Niemka po 69 minutach awansowała do kolejnej rundy. Obie tenisistki miały problemy z celnością pierwszego podania, Mladenović trafiła 47 proc. pierwszych podań, zaś jej rywalka o jeden proc. mniej. Lisicka zanotowała po dwa asy i dwa podwójne. U Francuzki te proporcje wynosiły kolejno: cztery asy do pięciu podwójnych. Kolejną rywalką zwyciężczyni tego spotkania będzie Anastazja Pawluczenkowa lub Sorana Cirstea.