ATP Winston-Salem: Monaco pokonał Mahuta, męczarnie Verdasco, krecz Fisha

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Juan Monaco w II rundzie turnieju ATP w Winston-Salem wygrał z pogromcą Łukasza Kubota, Nicolasem Mahutem. Awans do 1/8 finału wywalczyli także Fernando Verdasco i Benoit Paire, który ograł Blake'a.

W poniedziałek, w meczu z Łukaszem Kubotem, Nicolas Mahut stracił zaledwie cztery gemy. W walce o III rundę Francuz zwycięstwa wywalczyć już nie zdołał. 31-latek z Angers przegrał po trzysetowej walce z rozstawionym z numerem ósmym Juanem Monaco.

W trwającym 2h25' pojedynku Argentyńczyk posłał tylko jednego asa (Mahut zanotował pięć serwisów nie do odbioru), jeden raz stracił własne podanie, sam trzykrotnie uzyskał breaka i zdobył łącznie dziewięć punktów więcej. Dla reprezentanta Argentyny to 25. wygrany mecz w tym sezonie.

Powracający do rozgrywek po krótkiej absencji spowodowanej kontuzją barku Fernando Verdasco miał bardzo ciężką przeprawę z Timem Smyczkiem. Amerykanin, który wygrał jedyną dotychczas rozegraną konfrontację z leworęcznym madrytczykiem, przez blisko dwie godziny toczył wyrównaną walkę z o wiele bardziej znanym rywalem, lecz w decydujących momentach górę wzięła rutyna Hiszpana. Verdasco przegrał pierwszego seta, w drugim przegrywał z przełamaniem, ale odrobił straty i triumfował w całym spotkaniu 3:6, 6:3, 6:3. Kolejnym rywalem hiszpańskiego tenisisty będzie Robin Haase.

Meczu z Jarkko Nieminenem nie dokończył Mardy Fish. Amerykanin skreczował w trzecim secie przy prowadzeniu Fina 3:2 - Nie wiem co dolega Mardy'emu, ale przez półtora seta grał naprawdę wspaniale. Co nie zmienia faktu, że jestem bardzo szczęśliwy po tym zwycięstwie - stwierdził Nieminen, który w III rundzie zagra innym reprezentantem gospodarzy, oznaczonym numerem szóstym Samem Querreyem.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Trzeci dzień turnieju w Winston-Salem był nieszczęśliwy dla miejscowych fanów, bowiem oprócz Fisha z imprezą pożegnali się dwaj inni tenisiści z USA. James Blake uległ Benoitowi Paire'owi w trzech setach, natomiast 21-letni Denis Kudla, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, przegrał z dwa lata od siebie starszym Ricardasem Berankisem. Litwin w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Roberto Bautistą, który oddał ledwie pięć gemów rozstawionemu z "14" Martinowi Klizanowi.

W 1/8 finału wystąpi także Dmitrij Tursunow. Rozstawiony z numerem 13. Rosjanin wygrał 4:6, 7:5, 6:1 z belgijskim kwalifikantem, Davidem Goffinem i w kolejnej fazie stanie naprzeciw swojego rodaka, Aleksa Bogomołowa Jr.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 575,2 tys. dolarów wtorek, 20 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Benoît Paire (Francja, 5) - James Blake (USA) 7:6(9), 2:6, 6:3 Fernando Verdasco (Hiszpania, 7/WC) - Tim Smyczek (USA) 3:6, 6:3, 6:3 Juan Mónaco (Argentyna, 8) - Nicolas Mahut (Francja) 6:7(4), 6:3, 6:4 Jarkko Nieminen (Finlandia, 11) - Mardy Fish (USA, WC) 7:5, 6:7(3), 3:2 i krecz Dmitrij Tursunow (Rosja, 13) - David Goffin (Belgia, Q) 4:6, 7:5, 6:1 Roberto Bautista (Hiszpania) - Martin Kližan (Słowacja, 14) 6:4, 6:1 Ričardas Berankis (Litwa) - Denis Kudla (USA, LL) 6:4, 6:4 Aleks Bogomołow jr (Rosja) - João Sousa (Portugalia, LL) 6:4, 6:1