ITF Poznań: Gadomski, Gawron i Kapaś powalczą o półfinał

Piotr Gadomski, Marcin Gawron i Andriej Kapaś z mniejszymi lub większymi trudnościami awansowali do ćwierćfinału imprezy Talex Open rozgrywanej w Poznaniu.
Dominika Pawlik

Czwartkowe mecze na kortach AZS-u Poznań przy ulicy Noskowskiego przyniosły wiele emocji kibicom. Dość niespodziewanie na rozpoczęcie dnia triumfator z Bydgoszczy, Rui Machado przegrał seta do zera z Markiem Michalicką. Choć ostatecznie w dwóch kolejnych partiach już wygrał, zagwarantował swoim kibicom sporo nerwów. Finaliście z Olsztyna i Bydgoszczy nie sprostał Grzegorz Panfil, ulegając Benjaminowi Balleretowi w trzech setach. Swoje mecze przegrali także Kamil Majchrzak, Arkadiusz Kocyła oraz Błażej Koniusz - wszyscy z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Rozstawiony z numerem 8. Piotr Gadomski rozprawił się z Romainem Arneodo, ale to nie był łatwy mecz dla warszawianina. Spotkanie zakończył dopiero tie break wygrany do sześciu w decydującej partii. W czwartym ćwierćfinale z rzędu rywalem Polaka będzie najwyżej rozstawiony Germain Gigounon.

Dla Marcina Gawrona to drugi turniej po dwumiesięcznej przerwie Dla Marcina Gawrona to drugi turniej po dwumiesięcznej przerwie
Pozytywne niespodzianki sprawili Andriej Kapaś i Marcin Gawron, pokonując wyżej notowanych i rozstawionych rywali. Nowosądecznin poradził sobie w trzysetowej batalii z Yannikiem Reuterem i w piątek zmierzy się z Machado. Zabrzanin w dwóch tie breakach odprawił Kamila Capkovicia i kolejnym jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 3. Kristijan Mesaroš. Z Chorwatem w przeszłości wygrywali Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot czy Panfil (w tym sezonie w Bułgarii).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Ogromny sukces w grze podwójnej odniósł duet 17-latków, którzy od organizatorów otrzymali dziką kartę. Phillip Gresk i Kamil Majchrzak pokonali mistrzów z Bydgoszczy, Kapasia i Panfila. Swoich finałowych przeciwników tenisiści poznają w piątek.

Talex Open, Poznań (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dol.

GRA POJEDYNCZA

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 23 sierpnia

Germain Gigounon (Belgia, 1) - Piotr Gadomski (Polska, 8)
Kristijan Mesaroš (Chorwacja, 3) - Andriej Kapaś (Polska)
Rui Machado (Portugalia, 5) - Marcin Gawron (Polska)
Kyle Edmund (Wielka Brytania, 6) - Benjamin Balleret (Monako)

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 22 sierpnia

Germain Gigounon (Belgia, 1) - Kamil Majchrzak (Polska, WC) 6:1, 6:2
Kristijan Mesaroš (Chorwacja, 3) - Błażej Koniusz (Polska) 6:4, 6:3
Rui Machado (Portugalia, 5) - Marek Michalicka (Czechy) 0:6, 6:3, 6:4
Kyle Edmund (Wielka Brytania, 6) - Arkadiusz Kocyła (Polska) 6:1, 6:3
Piotr Gadomski (Polska, 8) - Romain Arneodo (Francja) 6:2, 3:6, 7:6(6)
Andriej Kapaś (Polska) - Kamil Capković (Słowacja, 7) 7:6(3), 7:6(6)
Benjamin Balleret (Monako) - Grzegorz Panfil (Polska, 4) 2:6, 6:4, 6:1
Marcin Gawron (Polska) - Yannik Reuter (Belgia, 2) 6:7(6), 6:2, 6:4

GRA PODWÓJNA

półfinał gry podwójnej:

Romain Arneodo (Francja, 4) / Benjamin Balleret (Monako, 4) - Marcin Gawron (Polska) / Błażej Koniusz (Polska)

Phillip Gresk (Polska, WC) / Kamil Majchrzak (Polska, WC) - Andriej Kapaś (Polska, 2) / Grzegorz Panfil (Polska, 2) 6:3, 7:5