US Open: Piter nie zagra w turnieju głównym, Nara przeszkodą nie do przejścia

Katarzyna Piter nie zagra w głównej drabince wielkoszlemowego US Open. W przerywanym przez deszcz meczu II rundy kwalifikacji Polka przegrała z rozstawioną z numerem siódmym Japonką Kurumi Narą.

Marcin Motyka

Swój pierwszy w karierze występ w turnieju wielkoszlemowym Katarzyna Piter
rozpoczęła udanie, od zwycięstwa w I rundzie kwalifikacji US Open z Chorwatką Aną Vrljić. W drugiej fazie eliminacji, Polka trafiła na klasyfikowaną o 75 miejsc wyżej w rankingu WTA, Kurumi Narę. Pokonanie Japonki okazało się już być wyzwaniem ponad siły 22-letniej poznanianki. Nara wygrała w dwóch setach i jest o krok od gry w głównej drabince nowojorskiej lewy Wielkiego Szlema.

Piter nie była faworytką w starciu ze swoją rówieśniczką z Japonii, ale jako pierwsza uzyskała przewagę, przełamując serwis rywalki w drugim gemie. Szczęście Polki nie trwało jednak długo. Nara błyskawicznie odrobiła stratę, wyrównując na 2:2, a od stanu 3:3 wygrała trzy gemy z rzędu i całą pierwszą partię.

Set drugi, tak jak pierwszy, rozpoczął się od breaka na korzyść Piter. Nara znów szybko odrobiła stratę, ale w czwartym gemie oddała podanie. Polka objęła prowadzenie 3:1 i w tym momencie tenisistki musiały opuścić kort nr. 15, bowiem nad Flushing Meadows nadciągnęły opady deszczu.

Pojedynek został przerwany na ponad cztery godziny. Tuż po wznowieniu Piter obroniła break pointa i wyszła na 4:1. Jednak poznanianka po raz kolejny nie była w stanie utrzymać przewagi. Japonka w siódmym gemie zanotowała przełamanie, a doprowadziła do remisu 4:4.

W wyrównanej końcówce reprezentantka naszego kraju wyszła z opresji, broniąc dwóch break pointów przy stanie 5:5. W rozstrzygającym o losach seta tie breaku, górą okazała się zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni. Piter dzielnie walczyła, ale nie była w stanie wygrać ani jednego punktu w tie breaku przy serwisie Nary, która wywalczyła dwa mini breaki, wygrywając decydującą rozgrywkę 7-4.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Porażki Piter w finałowej rundzie eliminacji nie pomści inna polska tenisista, Paula Kania. W meczu o awans do głównej drabinki singla US Open 2013 Nara zagra z oznaczoną numerem 30. Austriaczką Patricią Mayr, która w czwartek w trzech setach pokonała 20-letnią sosnowiczankę.