US Open: Vinci zdążyła przed deszczem, odwołane mecze Majchrzaka i Matkowskiego

Roberta Vinci awansowała do ćwierćfinału US Open 2013. Włoszka pokonała w dwóch setach swoją rodaczkę, zanim na Flushing Meadows gry zostały przerwane z powodu opadów deszczu.

Rafał Smoliński

Rozstawiona z numerem 10. Roberta Vinci zwyciężyła Camilę Giorgi 6:4, 6:2. Mistrzyni Katowic potrzebowała zaledwie 67 minut, aby pokonać swoją rodaczkę, która do głównej drabinki singla dostała się przez eliminacje. Vinci drugi raz z rzędu zameldowała się w ćwierćfinale US Open, a jej kolejną przeciwniczką będzie Simona Halep lub Flavia Pennetta. Ich pojedynek został przerwany z powodu deszczu przy piłce setowej dla Rumunki (pierwszego seta wygrała Włoszka 6:2, w drugim jest 5:4 dla zawodniczki z Konstancy).

Aura storpedowała plany organizatorów, którzy zostali zmuszeni do odwołania pojedynku pomiędzy Wiktorią Azarenką a Aną Ivanović. Mecz Rogera Federera z Tommym Robredo będzie rozegrany na Louis Armstrong Stadium, a na głównej arenie Flushing Meadows, korcie Arthura Ashe'a, planowo zagrają w sesji wieczornej Rafael Nadal i bracia Bryanowie. W Nowym Jorku przestał już padać deszcz i na kortach trwają przygotowania do wznowienia przerwanych gier.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W wyniku opadów deszczu odwołano zdecydowaną większość spotkań turnieju juniorów, w tym i mecz z udziałem Kamila Majchrzaka. Marcin Matkowski i Kveta Peschke także powalczą o półfinał gry mieszanej dopiero we wtorek.